Divadelní festival Na prknech, dlažbě i trávě bude letos komornější

Třetí srpnový víkend a tři dny plné divadla a koncertů – to bude 16. ročník oblíbeného brněnského divadelního festivalu Na prknech, dlažbě i trávě odehrávajícího se venku, mimo klasické divadelní sály.

  • Foto

    gotobrno.cz/P.Gabzdyl

Tento multižánrový festival mění prostřednictvím nejrůznějších forem umění místa pod širým nebem na živou divadelní scénu a letos se odehraje od 14. do 16. srpna na Moravském náměstí a na Alžbětínské scéně Divadla Husa na provázku. Stejně jako většina kulturních událostí, bude i tento festival letos trošku jiný.

„Program nabídne na dvou místech – na Moravském náměstí a na Alžbětinské scéně Divadla Husa na provázku – a jeho pozornost se zaměří na brněnské umělce a divadla a na komornější představení pro menší skupiny diváků“ říká Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO, který festival pořádá.

Program bude připraven z větší části pro dětského diváka, ale i dospělí si samozřejmě přijdou na své! Festival tvoří dvě dramaturgické linky dle místa,
kde se bude odehrávat. První programová linka umístěná na Alžbětinskou scénu Divadla Husa na provázku ponese název Prkna na Provázku. V těchto
příjemných prostorách si v pátek užijete skvělý artistní program a večer si můžete zatančit za zvuku rytmů kapely Golden Delicious. V neděli se tady těšte na Aničku a letadýlko, na Divadelní spolek Jaromír, koncert Hazafele a na večerní tanec za zvuku jazzových tónů. 

Druhou programovou linku festivalu bude hostit Moravské náměstí, kde tedy Prkna na Moraváku v pátek zahájí koncert kapely Bombarďák a  následovat bude zlá hra Divadla Líšeň s názvem Domovní requiem. V sobotu se tady představí Divadlo II. pád, Zuzana Cejnarová a její potravinová balada, zazpíváte si s Davidem Smečkou a Isabelou Bencovou, verše Jana Skácela si připomenete s Kateřinou Francovou a Dušanem Hřebíčkem. V neděli vás čeká Divadlo Polárka, Mikro-teatro, Divadlo KAM, divadlo DNO a spousta dalších úžasných představení. Celý festival na Moravském náměstí zakončí koncert Pinky Jane.