Dvanáct představení bylo vyprodaných. Celý ročník se nesl v duchu nahlížení na věci z jiných úhlů pohledu. Mezi nejúspěšnější inscenace z produkce pořádajícího Národního divadla Brno patřila dlouho odkládaná premiéra inscenace Kunderovy hry Majitelé klíčů a Doktorka britského dramatika Roberta Ickea, uvedlo dnes divadlo v tiskové zprávě.

Festival po dlouhé nejistotě získal výjimku z opatření proti šíření koronaviru. "Je na místě poděkovat všem zúčastněným souborům, které to nevzdaly a vydržely s námi do poslední chvíle čekat na rozhodnutí. Těší mě, že jsme dokázali znovu vyvrátit předsudek o nepružnosti velkých kamenných divadel a podařilo se nám pružně adaptovat na náhlé změny a v rámci jednoho týdne zpřístupnit dlouhé měsíce připravovaný, avšak do poslední chvíle nejistý, živý program všem našim divákům," řekl ředitel divadla Martin Glaser.

Diváci mohli na festivalu navštívit 31 představení, čtyři open-air koncerty, taneční projekt na piazzettě před Janáčkovým divadlem, inscenaci v prostorách bývalého Špitálu Franze Kafky a také interaktivní divadelní procházku pro rodiny s dětmi, které se zúčastnilo přes 100 lidí. Část on-line programu, který byl součástí festivalu, mají diváci možnost sledovat i po jeho ukončení.

Novinkou, chystanou na druhou polovinu roku, je festivalový epilog, kde budou uvedeny další koprodukční projekty s divadly Geisslers Hofcomoedianten, Divadlem LETÍ a BuranTeatrem, které v květnovém termínu nebylo vzhledem k opatřením možné uskutečnit.