Divadlo Bolka Polívky bude v létě hrát na třech různých místech

  • Foto

    redakce (MOŠ)

Brněnské Divadlo Bolka Polívky zprovozní svou letní scénu postupně na třech různých místech - na Kraví hoře, v Mikulově na Břeclavsku a také Slavkově na Vyškovsku. Nabídne vlastní inscenace i představení a koncerty hostů. Domovskou scénu na Jakubském náměstí zatím čeká další etapa rekonstrukce, oznámil Michal Adamík z propagace divadla.

"Znovuotevření divadel jsme uvítali s nadšením, neboť živé publikum nelze ničím nahradit. Věřím, že velmi pečlivý dramaturgický výběr pro Letní scénu diváky naláká zpět do hledišť," uvedla ředitelka divadla Kateřina Komárková. Pod širým nebem se v různých inscenacích představí kromě principála Polívky a jeho potomků Anny a Vladimíra také třeba Ivana Chýlková, Barbora Hrzánová, Pavel Zedníček, Iva Janžurová nebo Ivan Trojan.

Nejbohatší program nabídne letní scéna v Brně, a to mezi 12. a 25. červnem a poté znovu mezi 17. červencem a 17. srpnem. Z vlastního repertoáru divadlo vybralo inscenace DNA, Šašek a syn, Šest tanečních hodin v šesti týdnech nebo Srnky. Diváci se dočkají také premiéry inscenace S láskou Mary s Veronikou Žilkovou. Hostující inscenace přivezou mimo jiné divadlo Studio DVA, Divadlo Kalich, Divadlo Petra Bezruče, Divadlo Na zábradlí, Divadlo Komediograf nebo Divadlo Na Jezerce.

Kompletní program a on-line předprodej vstupenek pro všechna tři letní působiště najdou zájemci na webu divadla. Vstupenky lze zakoupit také na pokladně na Jakubském náměstí v Brně.

Budovu divadla v létě obsadí dělníci. Po zimní rekonstrukci a rozšíření diváckých toalet čeká oprava také desítky let staré sociální zařízení, které slouží účinkujícím. Město jako majitel budovy investuje asi milion korun.

Zdroj: 
čtk