Divadlo Bolka Polívky bude v létě hrát na třech různých místech
Foto:
redakce (MOŠ)
Brněnské Divadlo Bolka Polívky zprovozní svou letní scénu postupně na třech různých místech – na Kraví hoře, v Mikulově na Břeclavsku a také Slavkově na Vyškovsku. Nabídne vlastní inscenace i představení a koncerty hostů. Domovskou scénu na Jakubském náměstí zatím čeká další etapa rekonstrukce, oznámil Michal Adamík z propagace divadla.
"Znovuotevření divadel jsme uvítali s nadšením, neboť živé publikum nelze ničím nahradit. Věřím, že velmi pečlivý dramaturgický výběr pro Letní scénu diváky naláká zpět do hledišť," uvedla ředitelka divadla Kateřina Komárková. Pod širým nebem se v různých inscenacích představí kromě principála Polívky a jeho potomků Anny a Vladimíra také třeba Ivana Chýlková, Barbora Hrzánová, Pavel Zedníček, Iva Janžurová nebo Ivan Trojan.
Nejbohatší program nabídne letní scéna v Brně, a to mezi 12. a 25. červnem a poté znovu mezi 17. červencem a 17. srpnem. Z vlastního repertoáru divadlo vybralo inscenace DNA, Šašek a syn, Šest tanečních hodin v šesti týdnech nebo Srnky. Diváci se dočkají také premiéry inscenace S láskou Mary s Veronikou Žilkovou. Hostující inscenace přivezou mimo jiné divadlo Studio DVA, Divadlo Kalich, Divadlo Petra Bezruče, Divadlo Na zábradlí, Divadlo Komediograf nebo Divadlo Na Jezerce.
Kompletní program a on-line předprodej vstupenek pro všechna tři letní působiště najdou zájemci na webu divadla. Vstupenky lze zakoupit také na pokladně na Jakubském náměstí v Brně.
Budovu divadla v létě obsadí dělníci. Po zimní rekonstrukci a rozšíření diváckých toalet čeká oprava také desítky let staré sociální zařízení, které slouží účinkujícím. Město jako majitel budovy investuje asi milion korun.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Archeologové pod budoucím JKC v Brně našli tisíce …
- Jihomoravská ODS si zvolila do čela Crhu, na celos…
- Nemocnice v Brně sjednotila očkování do jednoho ce…
- Lidovec Hladík nebude usilovat o křeslo brněnského…
- Filmaři na jižní Moravě dostanou příští rok na nat…
- Stavba parkovacího domu u Dětské nemocnice v Brně …
- Hladík: Česko jedná s Německem o odvozu nelegálníh…
- Fotbalový stadion v Brně má postavit soukromník, o…
- Přes most do Lelekovic už nesmí jezdit klasické au…
- Silnice na jihu Moravy jsou kvůli sněžení sjízdné …
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
