Známé osobnosti pro Nadaci Archa Chantal nafotil stejně jako v předcházejících letech renomovaný fotograf Petr Kurečka, podle mluvčího divadla přesto je však projekt tentokrát v něčem zcela jiný a výjimečný.

„Dvanáct významných osobností PROMĚN 2022 je na fotografiích Petra Kurečky výjimečně zachyceno ´bez proměny´. Všichni se představují sami za sebe, což celému projektu dává mnohem osobnější ráz. Na stránkách kalendáře jsou také zaznamenány jejich odpovědi na otázku, co pro ně ´proměna´ vlastně znamená,“ popsal Adamík.

Marta Kubišová, Iva Janžurová, Bolek Polívka, Anna Geislerová, Ondřej Vetchý, Vojtěch Kotek, Jan Cina, Vladimír Polívka, Eva Samková, Barbora Hrzánová, Chantal Poullain a také Karel Gott. Svolení publikovat vůbec poprvé zpěvákovu fotografii, která vznikla při focení Proměn pro rok 2013, dala Ivana Gottová – vzhledem k charitativnímu účelu kalendáře neváhala ani chvíli.

„Kalendář Proměny 2022 je dostupný tradičně ve dvou velikostech a jsou již v prodeji na webu www.kalendarpromeny.cz a na pokladně Divadla Bolka Polívky v Brně,“ doplnil Adamík.

Výtěžek z prodeje kalendáře putuje Nadaci Archa Chantal. Cílem tohoto projektu je proměnit neutěšená prostředí dětských zdravotnických zařízení v útulná, přívětivá místa tak, aby se malí pacienti lépe vyrovnali s pobytem v nemocnici, zbavili se stresu a překonali odloučení od rodičů. Například peníze z prodeje loňského kalendáře podpořily projekty v Nemocnici Most, Fakultní Thomayerově nemocnici Praha a ve Fakultní nemocnici Hradec Králové.