Divadlo Bolka Polívky přichází s online programem a přidává se ke sbírce na podporu živé kultury

Divadlo Bolka Polívky se přidává k dalším kulturním organizacím a divadlům poskytujícím svůj program online prostřednictvím sociálních sítí.

  • Foto

    divadlobolkapolivky.cz

Od pátku 20. března bude tedy možné na Facebooku divadla sledovat kulturní zážitky z pohodlí domova. Páteční premiérové online vysílání proběhne v 18:30 a přinese scénické čtení fejetonů s názvem Čtení ke kafi v podání Divadla MALÉhRY – Barbory Seidlové a Nikoly a Daniely Zbytovských.  Vysílání z divadla bude pokračovat každou středu a pátek v 18:30. 

Těšit se můžete nejen na pokračování Čtení ke kafi, ale do vysílání se zapojí i další umělci spojení s Divadlem Bolka Polívky – Pavol Seriš, Mariana Chmelařová, Ondřej Klíč, Michal Chovanec, Chantal
Poullain a samozřejmě také principál Bolek Polívka. Během sledování nebo kdykoli jindy je možné podpořit Divadlo Bolka Polívky ve sbírce na platformě Donio.cz, kde má svůj vlastní profil (www.donio.cz/DivadloBolkaPolivky).

„Žijeme ve zvláštní, pro nás úplně neznámé, situaci. Divadlo Bolka Polívky, jindy nabité lidmi, dobrou náladou a přátelskou atmosférou, zeje nyní prázdnotou. Nechceme si stěžovat, protože jsme všichni
na jedné lodi. Držme se a spojme síly, pojďme se navzdory všemu vidět alespoň online, když už nemůžeme divadelní zážitky sdílet naživo. Nejen pro nás, kteří v divadle pracujeme, začíná nová doba,“ říká ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Komu pomůžete?

Nařízení spojená s koronavirem jsou těžká pro všechny. Nejsou likvidační jen pro neřizovanou kulturu, ale pro všechny, napříč odvětvími, kdo jsou živy z tržeb za jimi poskytované služby. To je příklad i našeho divadla a za ním stojí řada věrných a obětavých lidí se srdcem na dlani a nejen herců a umělců vůbec, ale i techniků, osvětlovačů koordinátorů, organizátorů, produkčních, kteří jsou placeni za výkon a jejcih výkon přímo souvisí s odehraným představením. Když se nehraje, nemají z čeho žít. Peníze vybrané v této sbírce budou použity právě na řešení této personální otázky. Podpořte nás, abychom mohli mi podpořit naše lidi, dát jim možnost pracovat a abychom mohli společně s nimi vytvořit alespoň něco online a tím zase potěšíme a podpoříme Vás. Pojďme být spolu aspoň online….

Na co budou peníze ze sbírky použity?

V jednotě je síla. Tato zažitá fráze může díky vám dostat konkrétní obrysy. Připravili jsme pro vás řadu zajímavých benefitů, které můžete získat v případě, že se rozhodnete podpořit naše divadlo. Tímto krokem zároveň zajistíte několika spoluobčanům práci, kterou v této době tolik potřebují. Když budeme držet za jeden provaz, vytvoříme společné dílo, ze kterého budou mít prospěch všichni a zároveň si zpříjemníte volné chvilky se svými blízkými.

Fotogalerie: