Divadlo Bolka Polívky zahájí novou sezonu 1. září happeningem na Jakubském náměstí

Dříve, než Bolek a Vladimír Polívkovi v úterý 1. září večer od 19 hodin na jevišti Divadla Bolka Polívky rozehrají představení Šašek a syn, jsou všichni příznivci zváni na zahajovací happening na Jakubském náměstí v Brně.

  • Foto

    divadlobolkapolivky.cz

Od 14 do 18 hodin na náměstí moderátoři Mirek a Jarka Sýkorovi pohovoří s tvůrci či aktéry projektů z programu nové sezony. Mluvené slovo zpestří vystoupení kapel Midnight Coffee Session, Band of Heysek či VeHiBa se zpěvačkou Veronikou Bartošovou, ale také žonglování Jana Hlavsy z olomouckého souboru Cikus Levitare a další program. Přímo na zahajovacím happeningu bude také možné zakoupit si vstupenky na představení sezony 2020/21 plné atraktivních titulů.

Vedle oblíbených programových hitů repertoár v 28. sezoně obohatí hned několik premiér. První se odehraje 19. září – inscenace Aby se děti divily inspirovaná texty a obrázky známého brněnského malíře, sochaře a spisovatele Aloise Mikulky. V říjnu následuje (v koprodukci se společností StageArtCz) S láskou Mary, hořká komedie o tom, že životu se má jít naproti, s Veronikou Žilkovou v hlavní roli. Premiéra autorské hry Anny Polívkové Proslov (ve spolupráci s LaFabrikou) ozdobí konec divadelního roku, stejně jako nové vydání populárního Re:kabaretu Re:vue.

Tak jako v loňském roce, rovněž po letošních prázdninách doznal interiér Divadla Bolka Polívky vylepšení. Tentokrát prošlo úpravou foyer, mimo jiné místo konání výstav a prezentací spřátelených umělců. Hned od 4. září se tady zabydlí výstava kreseb,