fbpx
24. 03. 2023 Dnes má svátek Gabriel

Dnes odstartovalo hlasování o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás

vodni-hriste

Foto:

paro.damenavas.cz - návrh Vodního hřiště v brněnské Líšni

Oblíbený brněnský projekt vstupuje již do 6. ročníku finálového hlasování, do kterého se letos probojovalo téměř pět desítek proveditelných projektů. Z nich město zrealizuje vítězné nápady do celkové částky 35 milionů korun. Hlasování je otevřené až do konce listopadu. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala Radka Loukotová z tiskového střediska brněnského magistrátu.

Všechny finálové projekty, kterých je letos celkem 47, jsou k dispozici na webových stránkách paro.damenavas.cz a také na panelech na výstavě na náměstí Svobody, kde budou umístěné do 9. listopadu. „Ve vybraných dnech zde bude i stan Dáme na vás, kde koordinátorky rády pomohou s hlasováním. Hlasovat lze rovněž na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena nebo po předchozí dohodě i na Odboru participace na Husově 12. Online hlasování je přístupné prostřednictvím stránek paro.damenavas.cz nebo s využitím full účtu na Brno iD,“ popsala Loukotová.

Do finálového udílení hlasů se mohou zapojit obyvatelé starší 18 let s trvalým pobytem v Brně. Každý má k dispozici pět kladných hlasů a dva záporné. Jednomu projektu může hlasující udělit až dva kladné hlasy a jeden záporný.

„Těším se, že i letošní ročník přinese hojnou účast hlasujících a Brňané využijí možnosti podpořit nápady, které pomohou vylepšit Brno. Vybírat mohou skutečně z rozmanité skupiny 47 projektů z oblastí zaměřených například na děti, sport, zábavu, kulturu nebo také zeleň,“ uvedl radní pro participaci Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Participativní rozpočet nabízí obyvatelům možnost podílet se na rozvoji a vylepšení města pomocí jejich nápadů a hlasování. V jarní části navrhují Brňané projekty, pro které musí získat podporu.  Podpořené projekty jsou v průběhu léta posouzeny magistrátními odbory i městskými částmi a ty, které jsou vyhodnoceny jako proveditelné, soutěží o vítězství v celoměstském finále.

Díky brněnskému participativnímu rozpočtu bylo dokončeno celkem 31 projektů za 54 mil. Kč a dalších 32 projektů za 83 milionů korun je realizováno.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT