Do Lednice v sobotu zamíří parní lokomotiva „Skaličák“, potáhne další historické vozy

  • Foto

    České dráhy

Obec Lednice se o víkendu stane, pro letošek naposledy, cílovou stanicí historických vlaků. Už tuto sobotu vyjede z Břeclavi vlak v čele s parní lokomotivou „Skaličák“, s vozy Rybáky a historickým restauračním vozem.  Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí Českých drah Lukáš Kubát.

Doposud na trase jezdil motoráček Hurvínek, teď ho na jediný den vystřídá parní lokomotiva 433.001 „Skaličák“. Navíc se lidé v Lednici mohou těšit na řadu kulturních akcí a pochopitelně navštívit památky v místě i blízkém okolí.

Z břeclavského nádraží vyrazí parní vlak v 9:11, 11:10, 13:10 a 15:10, z Lednice se pak vydá na zpáteční jízdu v 10:20, 12:20, 14:20 a 16:20.

„Mezi Břeclaví a Lednicí není zajišťována pravidelná železniční doprava, vlaky tu jezdí jen během letní sezóny. V nepracovní dny zajišťuje provoz motorový vlak z 50. let minulého století nazývaný „Hurvínek“ a zpravidla dvakrát za sezónu je motorový vlak nahrazen vlakem parním, tak jak tomu bude právě tuto sobotu,“ popsal Kubát.

Turistická trať do Lednice je u cestujících velmi oblíbená. V letošním roce je o jízdenky podobný zájem jako v roce 2019, tedy v době před pandemií.

Obec Lednice je nazývána perlou jižní Moravy, návštěvníky zaujme množství přírodních a kulturních památek. Lednický zámek je jedním z nejkrásnějších komplexů anglické novogotiky v Evropě. V jeho okolí se nachází parkově upravená krajina na světě, která je zapsaná na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Podrobnosti o turistických vlacích mezi Břeclaví a Lednicí jsou na portálu Vlakem na výlet.

Fotogalerie: