Do ulic vyjede vánoční tramvaj

Poslední listopadový pátek se rozsvítí vánoční strom na náměstí Svobody a do brněnských ulic opět po roce vyjede vánoční tramvaj. Pro cestující bude v provozu od soboty 25. listopadu do soboty 23. prosince.

I v letošním roce se můžou cestující projet nazdobeným vozem. Do ulic Brna totiž vyjede vánoční tramvaj. Zvolen byl opět vůz T3 ev. č. 1525, který byl rekonstruován do retro podoby. Vůz se začal připravovat už na konci října, tedy téměř s měsíčním předstihem. Vánoční tramvaj zdobí světelné LED řetězy, které jsou fixovány samolepícími úchytkami a stahovacími pásky na karosérii vozidla. Na svítící „šalinu“ je potřeba téměř 700 metrů řetězu čtyř různých délek a 2880 kusů světýlek.

Brněnská vánoční tramvaj bude jezdit po okružní trase v pracovní dny vždy od 16:00 hodin do 21:00 hodin a v nepracovní dny vždy od 11:00 hodin do 21:00 hodin, a to se zastávkami: Česká, Advent na Moraváku (zastávka u kostela sv. Tomáše) - Malinovského náměstí (zastávka linky 1 směr Bystrc) - Hlavní nádraží (1. kolej) - Zelný trh, Advent na Zelňáku - Zelný trh - Náměstí Svobody, Brněnské Vánoce - Náměstí Svobody - Česká, Advent na Moraváku (zastávka u kostela sv. Tomáše). V této tramvaji bude platit běžný tarif IDS JMK.