Jihomoravský kraj dá dobrovolným hasičům více než 30 milionů korun. Investici již schválili krajští zastupitelé. Peníze poslouží na vybavení nebo rekonstrukce zbrojnic, na požární sport i na školení řidičů hasičských vozidel.

Zastupitelé schválili podporu hasičům v několika bodech. Pro balíček zvedlo ruku 49 zastupitelů, nikdo nebyl proti a jeden zastupitel se zdržel. Celkem 28 milionů je tradiční podpora hasičů na obnovu výzbroje, ale také například na investice do zbrojnic nebo automobilů. "Peníze si rozdělí 208 sborů," uvedl hejtman kraje Bohumil Šimek. O dotace usilovalo 278 subjektů, některé ale kraj musel vyřadit kvůli nesplnění podmínek a některým dotace neschválil.

Další dva miliony půjdou do požárního sportu, 1,5 milionu dal kraj na základě dřívějších memorand a přes milion bude na školení řidičů hasičských automobilů.

Jihomoravský kraj podporuje hasiče každý rok desítkami milionů korun. Už letos v březnu schválil více než 20 milionů jako spoluúčast na programu ministerstva vnitra na rekonstrukce zbrojnic a pořízení automobilů. Ministerstvo na to dalo dobrovolným hasičům přes 30 milionů.