Dolní nádraží ožije, přibude čekárna, wc i zóna s free wifi

Oživeného prostranství se dočkáme již na přelomu dubna a května.

  • Zdroj

    MMB

Už od konce loňského roku trápí cestující do Brna výluka vlakové dopravy, ta potrvá minimálně do konce tohoto roku. Lidem, kteří do Brna cestují, nezbývá, než využívat hlavně dolní nádraží. Jeho vybavenost ale není úplně ideální. Proto se vedení města Brna rozhodlo rozšířit nabídku služeb. Na zpevněné ploše nechá na přelomu dubna a května nainstalovat osm výstavních kontejnerů. Upraveno bude i jejich okolí včetně zeleně.

„Umístění plánujeme mezi ulicemi Rosická a Košťálová, kde bude upravený terén, odstraní se zeď, oplocení a nachystá se mlatové zpevnění plochy. Představa je taková, že bychom sem umístili osm výstavních kontejnerů, které budou sloužit jako informační stánky, čekárna a adekvátní moderní, sociální zázemí,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík. Ten dále uvedl, že si radní uvědomují, jak je momentálně cestování pro lidi komplikované, navíc v podmínkách, které jednoznačně potřebují oživit a upravit.

Kontejnery budou sloužit i jako informační stánky k prezentaci městských firem a různých projektů. Dva moduly pak budou za symbolickou cenu vždy na jeden měsíc pronajímány začínajícím regionálním firmám pro vlastní prezentaci.

„Teď momentálně máme dvě možnosti, buď moduly zakoupíme, což bude městskou kasu stát asi 3 miliony korun nebo je budeme pronajímat a tady se bavíme v řádech stovek tisíc. První varianta nabízí možnost, že se stánky dají do budoucna přemístit do jiné části města Brna, kde můžou konkrétní místo oživit ve stejném duchu jako u nádraží,“ doplnil náměstek Hladík.

Na konečné podobě se bude podílet i Kancelář architekta města Brna, nově se pak budou muset vybudovat přípojky energií nebo zajistit stínění vybraných míst.