Pravidelná jezdecká akce „Jarní drezurní závody města Brna“ odstartuje už tuto sobotu v jezdeckém areálu TJ Pegas v Moravanech u Brna. Soutěže startují už od 9:00 hodin nejvyšší kategorií stupně S. „K dnešnímu dni máme potvrzeno téměř sedmdesát startů. V rámci těchto závodů se nesoustředíme jen na profesionální jezdce, ale spíše na amatéry, kterých se z celé republiky přihlásila většina,“ uvedla Iva Schützová, předsedkyně pořádajícího klubu. Ta zároveň dodala, že velký zájem je v těchto letech hlavně o hobby soutěže, ve kterých mohou startovat děti a dospělí bez jezdecké licence.

Závody jsou volně přístupné široké brněnské veřejnosti, na své si tu přijdou hlavně ti, kteří jsou příznivci drezury. Celkem organizátoři vypsali sedm soutěží, z toho dvě jsou určeny jen dětem a juniorům. „Hobby soutěže jsou pro některé jezdce vůbec první závodní zkušeností, zejména pro malé děti. Předepsaná úloha, kterou jezdci na koni musí předvést je sice lehčí, ale i tak jasně prokáže momentální soulad dvojice,“ dodala Schützová.

Ostatní oficiální soutěže jezdci absolvují dle platných pravidel jezdecké federace, které jim předepisují vypsané drezurní úlohy. Ty jsou pak různě obtížné, v případě těchto závodů jde o základní až střední obtížnost. „Tyto drezurní závody podporujeme ze strany města Brna každoročně, zájem o jezdecký sport v Brně roste hlavně u dětí a juniorů. Nejinak je tomu i v dalších městech, proto jsem rád, že tento jezdecký spolek je pro Brňany takřka na dosah ruky,“ uvedl Petr Hladík, 1. náměstek primátora města Brna.