Na nejnavštěvovanějším brněnském koupališti Riviéra pomohl propad návštěvnosti v chladném počasí vyrovnat taneční festival, při výsledném účtování na konci sezony ale hlavně pomůže rekordní červen.

"Zatímco loni jsme otvírali až v polovině června a následovaly dva chladné týdny, takže celková návštěvnost dosáhla 7300 lidí, letos koupaliště otevřelo už v květnu a za červen dosáhla návštěvnost 45.500 lidí," uvedla Petra Bónová Mičánková, obchodní ředitelka společnosti Starez-sport, která spravuje městská sportoviště včetně koupališť a plaveckých areálů.

Červnovou návštěvnost si pochvalují i na městské plovárně Louka ve Znojmě. Kvůli chladnějšímu začátku léta sice návštěvníci ubyli, ale díky vyhřívaným bazénům není propad dramatický.

"Ve velkém bazénu má voda 24 až 25 stupňů, v dětském 26 až 27 stupňů. Pokud neprší, vždycky tady někdo je. Například včera přišlo za celý den 450 lidí, ve vedrech bývá maximální návštěvnost do 2000," konstatoval správce areálu František Svoboda.

Obecně jsou provozovatelé venkovních areálů na propad v teplotách v průběhu léta zvyklí. "Hlavně žádnou paniku, ono to nakonec v průměru nebude tak zlé. Záleží, jak se bude počasí dál vyvíjet," uvedl jednatel společnosti Wellness Kuřim Jan Sojka.

Chladnější počasí nijak neovlivnilo návštěvnost největšího jihomoravského areálu Aqualand Moravia. "Pro vnitřní i vnější areál platí jednotné vstupné a venkovní bazény jsou dohřívané. Návštěvnosti pomohla i letní akce, kdy mají děti do šesti let vstup zdarma," uvedla za Aqualand Moravia Karolína Křenková.

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu by se o víkendu měly na jižní Moravě vrátit teploty ke 30 stupňům.