Dva mladíci roztříštili sklo zastávky v Komíně, i přes svědectví jiných, tvrdí, že jsou nevinní

  • Foto

    MP Brno

Mladíci údajně ve středu večer roztříštili sklo zastávky v brněnském Komíně, pak nasedli na tramvaj a z místa odjeli směrem do centra města. Celou situaci sledovala pohotová svědkyně, která neváhala a vytočila linku 156. Na výtržníky upozornila strážníky a popsala jim, jak oba vypadají.

„Operační středisko městské policie tedy prostřednictvím dispečinku dopravního podniku zjistilo, kde se tramvaj s uvedenou dvojicí právě nachází, a vyslalo jejím směrem nejbližší hlídku. Ta mladíky odpovídající popisu vyzvala k vystoupení z vozidla a k předložení dokladů,“ popsala k případu mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

 Oba podle ní tvrdili, že s roztříštěnou skleněnou výplní velikou zhruba tři metry čtvereční nemají nic společného, a že u zastávky vůbec nebyli. Svědkyně ale strážníkům popsala, že je nejprve slyšela, jak se spolu hlučně a vulgárně baví, pak prý následovala hlasitá rána a řinčení skla. „Hlídce navíc poskytla videozáznam z doby, kdy se v přístřešku pohybovali. Škoda pravděpodobně nepřesáhne hranici deseti tisíc korun, její výši však nebylo možné v danou chvíli přesně určit. Podezřením z majetkového přestupku se tak bude zabývat správní orgán,“ uzavřela Skřivánková.