Dva podobné případy řešili ve středu během dne brněnští strážníci. Společným jmenovatelem byla vysoká konzumace alkoholu.

Na první, dvaašedesátiletou ženu, která projevovala nestandardní chování upozornil svědek, který procházel Vídeňskou ulicí. „Brňanka údajně seděla na chodníku a byla podle něho prý silně podnapilá. Navíc u sebe měla psa menší rasy. Přivolaní strážníci na uvedeném místě kontaktovali sedící ženu, kolem které pobíhal pes,“ popsala mluvčí brněnských strážníků Jana Pokorná.

Žena nebyla schopna chůze a velmi setřelou řečí strážníkům vysvětlovala, že byla s mazlíčkem na procházce

Bylo zřejmé, že ho nemá pod kontrolou a nemůže se o něho postarat. „Nadýchala 3,51 promile a skončila proto na záchytné stanici. Psa si po vystřízlivění může vyzvednout v útulku, kam ho hlídka nechala převézt. Podezření z porušení městské vyhlášky bude žena muset vysvětlovat úředníkům,“ doplnila Pokorná.

Jen o hodinu později našla hlídka městské policie v Kohoutovicích další podnapilou ženu, která tentokrát ležela na chodníku

„Ani třiašedesátiletá Brňanka neměla naštěstí žádné zranění. Strážníkům nadýchala bezmála 4 promile a hlídka ji proto doprovodila na záchytku,“ uzavřela Pokorná.