fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

Dvě sportovní haly v Brně? Nejspíše v areálu Vodova

Jedna z plánovaných budov by sloužila pro curling, druhá pro tréninky míčových sportů.  
curling-competition-32339591920

Foto:

ilu, redakce

„Nové haly by byly jednoduššího typu a stály by desítky milionů. Areál Městské haly Vodova využívá od roku 2000 Sportovní klub Královo Pole. Nájemní smlouva ale vyprší v březnu 2020. Pak provoz převezme naše městská společnost Starez-sport“,“ řekl úvodem Petr Hladík, náměstek primátora města Brna.

Rada města Brna již schválila smlouvu, která uložila firmě zpracovat studii rozvoje lokality. Momentálně jsou v místě původní dvě haly, přitom menší hala s 900 místy a větší hala s 3000 místy. "Je největší na míčové sporty v zemi. Tuto halu chceme nechat na zápasy, " dodal Hladík.

Podle něj by to měla vyřešit právě nová tréninková hala, kde by trénovali lidé míčové sporty jako volejbal, házená, basketbal, florbal a podobně. "Hal s rozměrem 40 na 20 metrů je v Brně obecně nedostatek. Hlavně florbal zaznamenává v posledních letech strmý růst popularity. Oddíly v Brně tak musejí trénovat i v halách, které nesplňují dané rozměry," dodal Hladík.

Dvě současné haly mohou sloužit pro různá mezinárodní utkání nebo velké sportovní akce, ale představy svazů podle města narážejí na obsazenost obou objektů, které využívá SK Královo Pole k tréninkům. Mnoho akcí se tak v Brně hrát nemůže.

Výstavba nové budovy by tak vyřešila scházející tréninkové plochy a současné prostory by mohly soužit pro sportovní akce. Druhý plánovaný objekt by pak sloužil pro curling. Brno už vlastní dvě dráhy, které zakoupilo pro olympijský festival. "Pokud postavíme halu a dokoupíme dvě dráhy, budeme mít plnohodnotnou halu se čtyřmi drahami pro pořádání mezinárodních turnajů," uzavřel Hladík.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT