Tuto informaci sdělila koordinátorka prodeje Tereza Žižková z brněnského centra ekologické výchovy Rezekvítek.

Loni šlo do prodeje zhruba o 400 stromků v květináčích více, prodaly se všechny. "Letos je ale situace jiná kvůli koronaviru, objednali jsme jich méně. Ale pokud uvidíme, že zájem je, není problém objednat jich ještě dalších několik set," uvedla Žižková.

Jedličky pocházejí od Lesů města Brna, k dostání jsou na tradičních místech. Vedle dvou prodejních míst Nadace Veronica je lidé mohou koupit také u Rezekvítku, v EkoCentru Brno, v Informačním centru YMCA Brno, u Lesů města Brna či na třech místech školského zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka. Novinkou je možnost si stromek zarezervovat přes e-shop.

Cena za stromek je 125 korun, o pětikorunu vyšší než loni. Ke každému stromku, který je asi půl metru vysoký, dostane kupující návod, jak se o něj má přes zimu starat.

Vánoční jedličky v květináči nabízí brněnské ekologické organizace už přes 20 let. Smyslem projektu je omezit plýtvání řezanými stromky a zároveň vracet do brněnských lesů původní druh – jedli bělokorou. Lidé stromky na jaře mohou vysadit například u svých chat či jinde, ekologové také každoročně chystají společnou výsadbu v lesích mezi Vranovem a Svinošicemi na Brněnsku. Pravidelně se jí účastní desítky lidí.