fbpx
23. 03. 2023 Dnes má svátek Ivona

Elitní brněnský policista dovezl z evropského šampionátu překážkářů stříbro

Stříbrnou medaili z evropského překážkového šampionátu v Londýně dovezl v těchto dnech do města pod Špilberkem elitní policista Daniel Novák. Sahal přitom i po zlatu.
novak2-policie-cr

Foto:

policie.cz

Tomu se říká parádní úspěch! Mistrovství Evropy ve Spartan Race, který je jedním z nejpopulárnějších závodů překážkového běhání na světě, skončilo pro praporčíka Daniela Nováka z brněnské policejní speciální pořádkové jednotky krásným výsledkem.

Ze závodu, kterého se v britské metropoli zúčastnili nejlepší závodníci z celé Evropy, si z kategorie 25 až 29 let přivezl stříbrnou medaili.

Přitom byl na více než dvacetikilometrové trati s osmi sty metry převýšení a pětatřiceti překážkami ještě kilometr před cílem na prvním místě.

„Potom jsem ale udělal chybu při oštěpu a přišel o vedení,“ litoval zaváhání těsně před cílem mladý strážce zákona, který v řadách policie slouží dva a půl roku.

Do závěrečných stovek metrů závodu, který organizátoři v Londýně zavedli do hodně náročného, a hlavně podmáčeného terénu, dal úplně všechno.

„V cíli jsem byl moc zklamaný. S odstupem času se pocity změnily. Druhé místo v silné konkurenci nejlepších závodníků z celé Evropy je přece obrovským úspěchem,“ svěřil se Daniel Novák, který se překážkových závodů účastní už pět let a věnuje se i extrémním triatlonům.

Spartan Race jsou kombinací běhu a zdolávání překážek. Běží se za jakéhokoliv počasí a terén bývá velmi náročný. Překážky jsou různé náročnosti a skládají se ze silových, balančních a nošení břemen různé váhy.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT