Evropský šampionát startuje u přehrady už zítra. Trenér cyklistů věří v medaili
Foto:
MMB
Evropský šampionát v silniční cyklistice v kategorii juniorů a do třiadvaceti let odstartuje zítra v devět hodin před hotelem Santon u přehrady závodem juniorek. V Brně budou cyklisté soutěžit v časovce. Na víkend se přesunou do Zlína, kde změří síly v silničním závodě. Startovat bude 734 cyklistů z 42 zemí.
Pro závodníky na čas je připravena čtyřiadvacetikilometrová trať mezi přehradou a Kohoutovicemi. Cyklisté vyrazí od břehu nádrže ke staré dálnici a po ní přímo na jih. Zpět se obrátí až na okraji Kohoutovic, přičemž pro juniorky je trať o polovinu kratší. Trať je extrémně náročná.
Obtížný profil trati bude mít i silniční závod jednotlivců ve Zlíně.
„Je to pro nás šampionát v domácím prostředí. Věřím, že uplatníme znalost tratí. Máme také spoustu fanoušků, kteří nás poženou,“ uvedl trenér české reprezentace Tomáš Konečný. Ten dále dodal, že budou chtít získat některou z medailí. Nejvíce nadějí vkládá do závodů s hromadným startem, kde budou mezi hlavními favority v juniorech Karel Vacek a v kategorii do 23 let Jakub Otruba.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Kvůli nejasnému rozpočtu na dopravu odkládá Správa…
- Klubovna pro mladé hasiče zvítězila v brněnském pa…
- Centrum pro léčbu rozštěpů v brněnské nemocnici pe…
- Krajské předsednictvo ANO navrhne vyloučení deseti…
- Oprava Údolní ulice v Brně za téměř 400 milionů ko…
- Insolvenční řízení s Future Farming spěje ke konci…
- Deset ze 13 zastupitelů ANO zůstane navzdory výzvě…
- Zábranský: Čtyř bodů si nesmírně cením, ale všeche…
- Správci chráněných oblastí zkouší, jak může řízené…
- Jihomoravská zdravotní se má stát zastřešující spo…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
