Exkluzivně pro Brňana: Anna Šabatová

Senátor není kouzelník. V Senátu bych využila zkušenosti ombudsmanky, říká Anna Šabatová

 

  • Foto

    Strana zelených

Do boje o Senát ve volebním obvodu číslo 60 Brno-město posílá Strana zelených Annu Šabatovou, která do letošního února působila ve funkci ombudsmanky. A právě zkušenosti z působení v úřadu veřejného ochránce práv občanů by chtěla někdejší disidentka ve funkci senátorky zúročit.

Jaké jsou Vaše volební priority? Budete podporovat zvýšení důchodů? Budete jako senátorka podporovat zvýšení investic do oblasti sociální péče, například výstavby dalších domovů pro seniory?

Moji volební prioritou jsou otázky péče a ochrana přírody. Rozhodně podporuji zvýšení investic do sociálních služeb, včetně služeb pro seniory. Podporuji především rozvoj terénních služeb, těch, které jsou poskytované lidem v domácím prostředí. Je jich velký nedostatek a nejsou dobře ohodnocené, ani finančně ani morálně. Víc než 80 procent lidí si přeje strávit poslední chvíle svého života v domácí péči, podpořené kvalitními sociálními službami.

Dokážete přesně popsat, co byste z pozice senátorky okamžitě změnila?

Senátor není kouzelník a nemůže jako jednotlivec nic okamžitě změnit. A když chce být někdo senátorem, tak by měl mít odvahu to říct.

V čem se jako kandidátka na senátorku cítíte pevná v kramflecích a co jsou naopak Vaše slabiny?

Mám velké zkušenosti s různými oblastmi, kde se lidé setkávají s problémy, které mohu využít v práci na tvorbě zákonů, což je ostatně hlavní náplň práce senátora. Jsem sociálně citlivá a empatická a mám schopnost vyjednávat. To je důležité, protože jednotlivý senátor má omezené možnosti, musí pro své nápady a záměry získat další kolegy senátory.

Rozhodla jste se pověsit svou profesi na hřebíček, proč a v čem bude Vaše senátorská pozice pro lidi přínosnější?

Nerozhodla jsem se nic pověsit na hřebíček, skončil mi mandát. Ale právě ombudsmanská zkušenost může být velmi užitečná pro práci senátora.

Zdroj: 
Brňan (REJ)