První barážové utkání přineslo několik změn v sestavě. Zranění nepustilo do hry Ondřeje Pachlopníka s Ladislavem Krejčím, na hrotu zbrojováckého útoku operovalo duo Magera – Škoda.

Zbrojováky hnala od počátku rekordní návštěva letošní sezóny. Na tribuny si našlo cestu osm a půl tisíce diváků, jen třikrát byla za posledních pět let návštěva vyšší. Snahu Brňanů mohl dvakrát zúročit Štepanovský, ale v první šanci nedokázal v pravou chvíli udržet stabilitu, v té druhé jej zastavil praporek rozhodčího Kříže. Změna skóre přišla v šesté minutě. Zbrojovka nedokázala pohlídat akci Jana Matouška a jeho střela zamířila mimo dosah brankáře Flodera – 0:1. O pět minut později zamrzla Srbská šokem podruhé. Nového volný kop našel ve vápně hlavu Marka Kodra a jeho pokus zastavila síť brněnské branky – 0:2.

Snížení mohlo přijít už v sedmnácté minutě, kdy se do souboje s brankářem Kočím dostal Lukáš Magera, jenž byl na kraji vápna atakován na hranici pravidel. Divákům se tento zákrok pochopitelně nelíbil a dožadovali se pokutového kopu. Toho se nedočkali, ale příliš je to mrzet nemuselo. O dvě minuty později totiž vyslal Michal Škoda centr na zadní tyč a kapitán Lukáš Magera neomylně poslal míč do sítě – 1:2. Odpovědět mohl na druhé straně Soldát, ale jeho střelu po přihrávce Rezka výborným zákrokem zlikvidoval brankář Floder.

Druhá vlna extáze přišla v závěru poločasu. Nejprve se po volném kopu míč odrazil k Peteru Štepanovskému, jenž zmátl obranu Příbrami a poslal míč Růskovi. Jeho centr prolétl vápnem, kde byl dle všeho faulován jeden z domácích, ale ani tentokrát Brňané smutnit nemuseli. K míči dostal Šimon Šumbera a patičkou jej poslal do sítě – 2:2. V závěru ještě ohrožoval branku Brna Rezek, ale jeho dalekonosná střela minula cíl. V poločase tak dokázala Zbrojovka předvést heroický výkon a stáhnout dvoubrankové manko.

Druhá půle začala o poznání vlažněji. První šanci si tentokrát vypracovala Příbram, a to z volného kopu, který zahrával Jan Rezek. Gólman Floder si ale poradil a míč vyrazil do bezpečí. O deset minut později dostal hodně prostoru na pravé straně vápna hostující Nový, ale jeho střela neprošla za Flodera.

V šestašedesáté minutě se podařilo Zbrojovce udeřit. Volný kop na pravé straně zahrál Eismann přesně na hlavu nikým nehlídaného Lukáše Magery, jenž poslal míč přesně k tyči. Brněnský stadion explodoval radostí potřetí. O chvíli později mohl brněnské vedení navýšit střídající Přichystal, který uháněl sám na Kočího, ale branku Příbrami těsně minul.

V závěrečných minutách základní hrací doby se Přibrami podařilo srovnat. Po chybě ve středu pole se do šance dostali hostující hráči, Matoušek potáhl míč po levém křídle, naběhl do vápna a naservíroval jej nehlídanému Ibrahimi Keitovi. Jeho pokus již Floder chytit nemohl a míč se tak ocitl potřetí i brněnské síti.

V posledních minutách ani jeden z týmů nedocílil vstřelení gólu, před skvěle fandícími tribunami se tak urodila remíza 3:3.