Otevření další zastávky na mapě pivního Brna odsunula nejen pandemie, ale také rozsáhlé opravy ulice Solniční, kde mimo jiné bádali archeologové.

„Covidová doba přinesla i nám spoustu starostí. Přesto jsme rádi, že můžeme restauraci otevřít alespoň pro očkované návštěvníky a v omezeném režimu do desíti hodin večer. Věříme, že to je dobrá zpráva pro všechny Brňany v obtížné době, která nedovoluje ani navštívit klasické vánoční trhy,“ informoval zpravodajský portál BRŇAN provozní restaurace Martin Čech.

Nový podnik tak navazuje na jinou hospodu ve stejném místě, jejíž provoz skončil před třemi roky. Skupina podnikatelů spojená s dalešickým pivovarem se následně pustila do rozsáhlé rekonstrukce.

„Ta byla nakonec podstatně delší, než se předpokládalo. Dokončení odsunula jak covidová krize, tak rekonstrukce Solniční ulice, která začala předloni a byla dokončena až letos na podzim,“ upřesnil Čech.

Přiznal zároveň, že termín otevření 1. prosince byl plánovaný dlouho dopředu. Tedy v době, kdy už majitelé ani nepředpokládali, že by se vzhledem k pandemii nového typu koronaviru mohl opakovat scénář z loňského roku. „Pro nás je to samozřejmě velká komplikace a návratnost investice se tak nutně prodlouží. Naší výhodou je kapitálově silné zázemí i propojení s dalešickým pivovarem,“ sdělil provozní.

Kromě dalešického piva, které v Brně už zdomácnělo, restaurace nabídne klasickou českou i mezinárodní kuchyní s poledním menu o 3 chodech. „V kuchyni, která je z části otevřená a host tak do ní může nahlédnout, budeme pracovat s kvalitními surovinami od místních dodavatelů. V budoucnu chceme připravovat i snídaně. Dělat budeme i vlastní uzené klobásy nebo zauzlenou sekanou,“ dodal Martin Čech.

Název restaurace odkazuje na ulici pojmenovanou už od konce 19. století podle někdejšího solního úřadu, který se v místě nacházel. V širším prostoru Solniční ulice bádali v uplynulých měsících také archeologové. Jedním z nejzajímavějších nálezů byly základy půlválcové bašty, vestavěné ve druhé polovině patnáctého století do severozápadního nároží parkánové hradby.