Unikátní projekt v podobě lyžování z dílny české rodinné firmy bude mít světovou premiéru na festivalu Life!, který začíná v pátek na brněnském výstavišti a potrvá až do neděle. Kromě SKI365 arény najdou návštěvníci na festivalu i další oblíbená sportoviště, vměstnaná do několika hal: fotbalové hřiště, posilovnu, zápasnickou arénu, taneční sály i lezeckou stěnu. Součástí akce je i taneční festival Dance Life, kde se očekává účast až 5000 tanečníků, uvedl ředitel festivalu Petr Maliňák.

Sjezdovka i biatlonová dráha v pavilonu F

Dvousetmetrová testovací lyžařská dráha a třicetimetrová sjezdovka se už staví v pavilonu F. „Na umělém povrchu s jedinečnou technologií si můžou návštěvníci vyzkoušet sjezd na lyžích či snowboardu, běžky, skialp nebo biatlon s laserovou střelnicí. Lyžaři pojedou po modrém povrchu, vyrobenou s použitím nanotechnologií. Hmotu stačí navlhčit, aby se zvýšila lubrikace a lyžaři pak díky tomu jedou jako na sněhu,“ vysvětlil Václav Torčík z projektu SKI365 aréna. Podle něj jsou připraveny i workshopy pro začátečníky i zkušenější lyžaře.

Show Ondřeje Sokola se sportovci a celebritami

Zejména pro mladé návštěvníky festivalu Life! je pak na sobotní odpoledne připravená show moderátora, herce a režiséra Ondřeje Sokola s hosty a křtem nového klipu influencerky Annie Camel. V programu dále vystoupí Magic Free Group, Patrik Kincl, Gabriela Soukalová, Ondřej Moravec, Eva Decastelo, Lucie Borhyová, Tereza Fajksová či Hana Vágnerová.

Představí se i bojovníci MMA Oktagonu

V pavilonu G1 pak návštěvníci najdou zápasnickou klec pro zápasy bojovníků MMA a díky přítomnosti borců Vlado Lengála, Radka Roušala, Matěje Kohouta, Matěje Kuznika či Patrika Kincla se seznámí se zákulisím zápasů, tréninků a celkové přípravy nejlepších bojovníků. K dispozici bude i boxovací stroj a opičí dráha pro nejmenší.

Game Hall prověří um hráčů

V největší hale P se pak uskuteční Game Hall. Finálové zápasy esportu se odehrají na pódiu a vítězný tým si odnese milion korun. „Finále navíc svým vystoupením zahájí hvězdný rapper Marpo,“ upřesnil Maliňák.

Festival Dance Life! slaví 10 let

Na festivalu Dance Life! se pak podle jednoho z pořadatelů Martina Fiedlera představí na pět tisíc tanečníků. „Začínáme v pátek a jako dárek jsme návštěvníkům nadělili 60 workshopů všech tanečních stylů. Zájem o ně je tak velký, že většina z nich je už vyprodaná,“ uvedl Fiedler s tím, že taneční festival najdou návštěvníci v rotundě A a v pavilonu E.

Festival poběží od pátku do neděle

Festival Life! se na brněnském výstavišti odehraje od 24. do 26. listopadu. Otevřeno je od 9 do 18, v neděli zavírá už v 16 hodin. „Některé části programu, například workshopy či Game Hall, však budou pokračovat do pozdějších večerních hodin,“ upozornil Maliňák. Nejvýhodnější vstupné za 200 korun koupí zájemci online.