Ve středu Brna se bude hrát, koncertovat, zpívat i tancovat. „Celý červenec čeká nejen na Brňany zábava pod širým nebem v ulicích, na nádvořích, náměstích i v parcích. Osvědčenou peckou je baletní představení Nocturne v podání tanečníků Národního divadla Brno. Nebudou chybět koncerty brněnských kapel ani divadla pro děti,“ uvedla Hana Novosadová z TIC Brno.

Návštěvníky festivalu, jehož program je určený v podstatě pro všechny věkové kategori, roztančí swingové večery i žhavé letní hity v podání skvělých DJů. „A sedmý měsíc uzavřeme filmovým promítáním s hudebním podkresem, a to přímo na zahradě slavné vily Tugendhat. Kdo tedy zůstane v Brně, rozhodně nemá šanci se nudit,“ doplnila Novosadová.

Hned v pondělí 12. července se tak například představí Balet Uprostřed: Nocturne. Miniatura současného tance inspirovaná hudbou Frédérica Chopina v kolektivní choreografii tanečníků Národního divadla Brno začne v 18.30 hodin u Morového sloupu na náměstí Svobody.

Brněnská legenda Martin Kudla Kudlička vystoupí s legendárními songy ve středu 14. července od 19 hodin na nádvoří Staré radnice, koncert je naplánovaný na tři hodiny. Na stejném místě se můžou milovníci svižného tance těšit na Swingový taneční večer na nádvoří. Swingové vály v podání DJ Cuba6 tam pojedou v pátek 16. července od 19 do 22 hodin.

Ke konci první půlky prázdnin se pak děti pobaví při Hýbánkách, které začínají 26. července v 18 hodin opět na nádvoří Staré radnice, kde je ze židlí zvednou známé tváře z Déčka.

Na své si přijdou i diváci, kteří mají rádi staré bijáky. Pod záštitou Café Biograf, festivalu Uprostřed a Vily Tugendhat můžou ve čtvrtek 29. července prožít filmový zážitek s hudebním doprovodem v moderním pojetí. Němý snímek Poslední Mohykán z roku 1920, jehož projekce začne v půl deváté večer, doprovodí brněnský hudební virtuos Tom Holič. Celý program se odehraje v zahradě vily Tugendhat, kde lidé můžou už od 18.30 hodin poslouchat hudbu Pana Urba.