V Besedním domě filharmonie ve čtvrtek nabídla program složený ze symfonických tanců. Další koncerty se stejným programem následují dnes a po té 14. a 15. června – podle počasí buď v sále, anebo na nádvoří. Zájem o vstupenky je značný, na čtvrtek bylo předem vyprodáno, řekla mluvčí filharmonie Kateřina Konečná.

Ve čtvrtek se mělo hrát venku, kvůli nejisté předpovědi ale vedení filharmonie na poslední chvíli rozhodlo o přesunu do sálu Besedního domu. "Vyprodáno je i v pátek. Na pondělí a úterý místa ještě jsou, lidé patrně čekají, jak se vyvine počasí," uvedla Konečná.

Na programu všech koncertů jsou Lašské tance Leoše Janáčka, Slovanské tance Antonína Dvořáka a Uherské tance Johannese Brahmse. Při výběru programu hrála roli také hlučnost přilehlé Husovy ulice – hudba musí být zvučná, nikoliv komorní.

Orchestr dnes vedl stálý hostující dirigent Filharmonie Brno Robert Kružík. "Jestli nám uplynulé měsíce něco ukázaly, tak to, že smyslem naší práce jsou zejména lidé v hledišti a jejich energie, jejich reakce. Jsme moc rádi, že tento smysl konečně můžeme začít naplňovat, navíc s programem, který se krásně hodí k jarním dnům," uvedl Kružík.