fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Finanční úřad na jihu Moravy znovu radí po telefonu s daní z nemovitosti

Foto:

ilustrační - Pixabay

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj je letos jediný v Česku, který v lednu otevřel telefonní linky pro ty, kdo vyplňují daňové přiznání k dani z nemovitosti. Lidé mohou v rozšířených úředních hodinách úředníky kontaktovat na 25 telefonních linkách a s jejich pomocí daňové přiznání vyplnit. Novinářům to řekl vedoucí oddělení ostatních agend Richard Kunc.

„Přiznání k dani z nemovitých věcí nemusí podávat ti, kdo jej podali v předchozích letech a nedošlo u nich ke změně okolností rozhodných pro stanovení daně. Přiznání také není třeba podávat v případě, že má nemovitost více vlastníků a přiznání za všechny podává jeden ze spoluvlastníků jako společný zástupce,“ uvedl Kunc.

Informační linky pro daň z nemovitosti zřídil Finanční úřad Jihomoravského kraje poprvé v roce 2021 v době pandemie

Důvodem bylo snížení počtu lidí, kteří na úřad v době platných omezení přijdou osobně. V roce 2021 byly linky v provozu tři měsíce, za tuto dobu přijaly 15.000 hovorů a úředníci telefonicky pomohli vyplnit 7500 přiznání. Loni už byly linky v provozu pouze v lednu, úředníci vyřídili 7000 hovorů a pomohli vyplnit 3500 přiznání k dani z nemovitosti.

Seznam linek najdou lidé například na webu financnisprava.cz, nebo na twitterovém účtu úřadu

Zároveň od příštího týdne do 3. února platí na jihu Moravy rozšířené úřední hodiny, kdy mohou lidé nejen podat přiznání k dani z nemovitosti, ale také se přijít na úřad o této dani poradit. Úředníci jim budou k dispozici od 8:00 do 17:00 od pondělí do čtvrtka, v pátek pak od 8:00 do 14:00.

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj od letoška také z úsporných a organizačních důvodů přesunul veškerou agendu spojenou s daní z nemovitých věcí na pobočku Brno IV v ulici Rybníček. „Všechny fyzické i právnické osoby, které bydlí nebo sídlí na území Brna, se budou od ledna 2023 obracet právě na toto pracoviště. V letošním roce ještě budou k dispozici v souvislosti s daní z nemovitých věcí ještě úředníci i na ostatních pracovištích,“ doplnil mluvčí úřadu David Stančík.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT