V centru města vyroste velké pódium, na kterém bude po celou dobu festivalu znít mix různých žánrů. Součástí Maratonu hudby je takzvaný Bezuliční busking. Pouliční umělci zahrají na různých místech v centru v "pokojíčcích", které pro festival navrhla výtvarnice Kateřina Šedá. Pro odpočinek bude připravena chill out zóna, protože koncentrace hudby, radosti a hravosti ve městě bude obrovská!

Těšit se můžete na interprety od nás i ze zahraničí. Z Británie na festival dorazí Jon Hopkins s jeho místy až snovou elektronickou hudbou nebo tanečně cirkusová skupina Motionhouse, která ve spojení s NoFit State přiveze představení BLOCK. Z tuzemské scény si nenechte ujít site specific operu v lázních v podání Hausopery nebo ryze hudební vystoupení Cirku La Putyka, špičky nejen tuzemské scény nového cirkusu.

Maraton hudby Brno je klíčovou hudební událostí města Brna v rámci jeho členství v Síti kreativních měst UNESCO v oblasti hudby. Jedním z důvodů k zapsání města do této prestižní sítě byla mimořádně pestrá hudební nabídka v Brně a tuto skutečnost festival důsledně rozvíjí. Další důležitou linkou se stalo propojení s jižní Moravou, která je stejně jako Brno výjimečně hudební a také proto na festivalu nechybí folklor.  V Biskupském dvoře návštěvníci uslyší folklorní soubory, například Mužský pěvecký sbor z Hrubé Vrbky nebo Pacora trio se zpěvačkou Denisou Kopačkovou. 

Festivalovou novinkou je folková scéna v Orlí ulici, kde zahrají Žamboši, držitelé ceny Anděl za folk. Poprvé se na Maratonu hudby představí i romská hudba, vystoupí Monika Bagárová, Aroma Sound nebo kytarista Zsolt Varady s kapelou.

Už IV. ročník Maratonu hudby Brno tentokrát koncentruje všechny multižánrové hudební produkce do samotného středu města.