Domácí do utkání vstoupili aktivněji a hodně byla vidět nová posila z Líšně, sedmadvacetiletý útočník David Krška. Ten je ve Vyškově na hostování do konce podzimní části soutěže. Jeho angažováním Vyškov aspoň zčásti řeší rozsáhlou marodku v kádru.

„V posledních čtrnácti dnech se to na nás sesypalo a těch zranění bylo vážně moc. Mimochodem všichni tři útočníci. Nechtěli jsme jít cestou rozšíření kádru, ale zkvalitnění a přesně toto David Krška splňuje,“ uvedl k výrazné posile kádru generální manažer klubu Zbyněk Zbořil.

A právě Krškův centr v 10. minutě nebezpečně proletěl vápnem k volnému Ilkovi, ten ale před brankou trefil jen obránce Prostějova. První možnost hostů měl po čtvrthodině hry Bartolomeu, z přímého kopu střílel ale nad branku. Do vedení se nakonec Vyškov dostal ve 26. minutě. Mladík David Jambor zatáhl míč po straně a dostal se k centru, který našel na penaltě volného Kanakimanu a ten se trefil ve druhém utkání v řadě – 1:0.

Domácí fotbalisty gól nabil, ale euforie opadla za pouhé tři minuty. Krška totiž u levé postranní čáry ostře zajel do Omaleho a rozhodčí jej hodně přísně poslal po červené kartě rovnou pod sprchy. Domácí se situací dlouho nemohli smířit a několik minut se nehrálo, ale verdikt byl nevratný. Ve zbytku půle chtěl Prostějov z přesilovky vytěžit vyrovnání, ale kombinace hostů byly marné.

Do druhé půle vstoupili opět aktivněji domácí, kteří se soupeře ani v oslabení nezalekli. Nejprve mohl zvýšit náskok Fofana, zblízka však Muchu nepropálil. Za další minutu však vybojoval Ilko na pravé straně přímý kop a Vintr napálil míč na Muchovu branku a ten k překvapení všech zaplul na zadní tyč – 2:0. Od druhé branky hráli vyškovští fotbalisté v ještě větší pohodě.

Tu ještě vylepšili po hodině hry. Nejprve v 64. minutě dostal další skvělou kolmici do vápna od Jambora aktivně hrající záložník z Burundi Kanakimana, který se trefil přesně k tyči – 3:0! Za necelé dvě minuty si Fofana na lajně odstavil obránce, prohnal se vpřed a skvělým centrem na zadní tyč našel nabíhajícího Němečka, který poslal míč do protipohybu gólmana Muchy – 4:0.

Tribuny drnovického stadionu byly ve varu a domácí si zbytek zápasu užívali. Hosté do obrany Vyškova po celé utkání bušili marně, velkou šanci Žáka zastavil hvizd rozhodčího, který viděl faul na začátku celé akce. O čisté konto nakonec Šustra nepřipravil ani Vlachovský, který z přímého kopu na hranici vápna sice zakroutil míč přes zeď, ale o chlup mimo tyč.