S klasickým cílem nováčka vstupuje do nového ročníku fotbalové ligy brněnská Zbrojovka. Jako suverénní vítěz druhé nejvyšší soutěže se v nadcházející sezoně chce vyhnout tlaku z hrozby sestupu a udržet v nejvyšší soutěži. V nejbližší době má klub v plánu přivést do týmu ještě dva hráče.

Už tak prošel kádr výraznou obměnou. Brňané získali do obrany ligou ostřílené hráče, jako jsou Róbert Matejov ze Zlína či Josef Divíšek ze Slovácka, defenzivu posílil i Denis Granečný z Baníku, levou stranu zálohy host z Plzně Šimon Falta. Oživením by měl být jednadvacetiletý nigerijský středopolař Musa Alli.

"Naším cílem bylo mimo jiné dát dohromady takový kádr, v němž budou jednotlivé posty zdvojeny, a to se nám povedlo," řekl trenér Richard Dostálek, který před dvěma lety s týmem do druhé ligy sestoupil, ale zase se s ním okamžitě vrátil. "Tyhle změny jsme avizovali a také jsme je dotáhli. Ale nejsou ještě konečné, rádi bychom ještě dva hráče přivedli," řekl na tiskové konferenci sportovní ředitel Tomáš Požár.

V této souvislosti nejčastěji zaznívá jméno plzeňského stopera Filipa Čiháka. "Jsme s Viktorkou v kontaktu, jednání probíhají, ale konkrétní nebudu," naznačil Požár.

Tradiční klub, který získal v roce 1978 jediný mistrovský titul, nechce být v lize do počtu. "Jsme pokorní, ale s pokorou máme i ambice. Díváme se ke klidným vodám tabulky a nechceme být pod tlakem sestupu," prohlásil Požár.

Zbrojovka sehrála šest přípravných utkání, ale v posledních třech dala jen jeden gól. "Produktivita je jen jeden úhel pohledu. Šancí jsme měli dost, hráči byli pod tlakem náročného tréninkového procesu a věřím, že střílet góly nezapomněli," uvedl Dostálek.

Jeho realizační tým od nové sezony rozšířil na plný úvazek video analytik. "Spolupracovali jsme s ním už v minulé sezoně. Shromažďoval a vyhodnocoval data, dělal analýzy soupeřů, na trénincích využíval i drony," přiblížil Dostálek.

Brňané budou hrát domácí zápasy na Městském stadionu v Králově Poli, který nese ode dneška název Adax Invest Arena. Prvním soupeřem nováčka bude v sobotu od 16:00 vítěz MOL Cupu Slovácko.