Fotbalové centrum Brno se uchází o hlasy v oblíbeném participativním projektu Dáme na vás

  • Foto

    Starez Sport

Město Brno spustilo další ročník populárního projektu participativního rozpočtu Dáme na vás. O hlasy Brňanů se tentokrát uchází také Fotbalové centrum v Brněnských Ivanovicích, které by do budoucna mělo právě díky dotačnímu projektu sloužit i dalším sportům. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí městské společnosti STAREZ SPORT Michaela Radimská.

Sportovní centrum v současné době nabízí tři umělé plochy určené převážně pro fotbalisty. Provozovatelé by však rádi co nejdříve nabídli areál také nadšencům pro další sporty, jakými jsou například nohejbal, volejbal či tenis.

„Toho bychom chtěli dosáhnout výstavbou nového, o něco málo menšího hřiště vhodného pro tyto sportovní činnosti,“ uvádí Ondřej Pelikán, vedoucí sportoviště. „Naší snahou je ke sportu v našem areálu přivést i jiné sportovce, rekreační nadšence, ale také nabídnout alternativu pro vyžití rodičům, kteří sem přivedou své děti a čekají na ně po celou dobu tréninku,“ dodává.

Úpravy vyjdou na tři miliony korun, o zvelebení areálu usilují sami návštěvníci Vizí správců je nabídnout prostor i starším zájemcům o sport a přivábit je k návštěvě centra v dopoledních hodinách, kdy jsou sportoviště méně obsazena.

Součástí projektu v participativním rozpočtu Dáme na vás je také sanace starého zašlého betonového podkladu hlediště UT1, položení dlažby po celém jeho obvodu a umístění nových plastových lavic. Počítá se s 500 kusy, aby se mohli diváci pohodlně dívat nejenom na fotbalový zápas, ale zároveň si užít různé společenské akce jako například dětské dny, hody nebo koncerty.

„Očekáváme, že hodnota těchto rekonstrukcí, inovací a následné údržby přesáhne 3 miliony korun, proto město žádáme o dotace v této výši,“ podotýká Pelikán.

Autory myšlenky ucházet se o podporu občanů jsou samotní sportovci, kteří areál v Brněnských Ivanovicích navštěvují. Ti by pak uvítali nejen jeho zvelebení, ale právě také možnost ke sportu přivést své známé, kamarády či partnery a děti.

Nápad svým jménem zastřešuje brněnská fotbalová legenda, bývalý brankář Josef Pepa Hron. Ten je i ve svých 70 letech stále aktivní a sport si užívá mimo jiné při trénování mladých sportovců.

O tom, které projekty postoupí do velkého podzimního finále participativního rozpočtu Dáme na vás, mohou obyvatelé Brna rozhodnout do 31. května. Pro postup stačí, aby vybraný návrh získal 300 hlasů.