V pátek a v sobotu se setkaly všechny předurčené jednotky pro ochranu obyvatelstva v Tišnově. Hasičský záchranný sbor JmK pro ně uspořádal instrukčně-metodické zaměstnání. Šestý ročník byl zaměřen na technické zásahy.

„Jednotky na pěti stanovištích řešily přípravu na povodně, odstranění nebezpečných stromů a práci s motorovou pilou, zajištění utržených střech, lezeckou techniku a první pomoc. Šesté stanoviště zajišťovalo po celou dobu akce jídlo a pití. Řešila se vždy bezpečnost práce a správné postupy řešení,“ uvedl mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Na modelových situacích si to pak všichni prakticky vyzkoušeli. Seznámili se i s novinkami, které jsou ve výbavě dalších hasičů. Představena jim byla například mobilní siréna nebo nové protipovodňové zábrany z Blanska.

Této odborné přípravy se pravidelně účastní jednotky dobrovolných hasičů z Blížkovic, Bořitova, Brankovic, Brna-Černovic, Brna-Slatiny, Dobročkovic, Drnovic, Chvalovic, Jabloňan, Kobylí, Moravského Žižkova, Okrouhlé, Olomučan, Švábenic, Těšan, Uhřic, Žeravic a Židlochovic.