Hasiči v Jihomoravském kraji v souvislosti s víkendovým vydatným deštěm zasahovali u 33 událostí, nejčastěji šlo o popadané stromy. Takových výjezdů měli 22. Na webu hasičů o tom dnes informoval mluvčí Petr Příkaský. Odčerpávali také vodu ze sklepů a z komunikací.

V sobotu kvůli vytrvalému dešti hasiči vyjížděli k 17 událostem – osm z nich byly spadané stromy. „Ve Vřesovicích na Hodonínsku spadený strom ohrožoval střechu táborové kuchyně. Strom hasiči odstranili z výškové techniky pomocí motorové pily,“ popsal mluvčí. Pětkrát čerpali i vodu ze zatopených sklepů a komunikací.

V Brně déšť zatopil část Jedovnické ulice, hasiči tam kalovými čerpadly dvě hodiny odčerpávali vodu. Na silnici z Drnovic do Ježkovic odstraňovali naplaveniny zeminy ze silnice

Dnes do 15:00 zasahovali v souvislosti s deštěm u 16 událostí, k odstraňování stromů převážně ze silnic vyjížděli čtrnáctkrát. „V Medlově strom spadl na zaparkované auto a poničil plot nemovitosti. V ulici Jedovnická opět čerpali vodu ze zaplavené silnice,“ uvedl mluvčí. Odčerpali také vodu z areálu mateřské školy v brněnské Švermově ulici.

Silný déšť dorazil do Česka v sobotu. Pršelo především na severu a severovýchodě země. Deštivo bude i v následujících dnech, pro jih Moravy meteorologové předpovídají pro první polovinu týdne kolem 20 stupňů Celsia a přeháňky.