Hattrick naskočil do utkání hodně zostra – snažil se chodit aktivně do útoku a byl hodně nepříjemný. To se ukazovalo také při vyloučení Black Angels, kdy Brňané měli několik tutovek. Svěřenci Marka Fialy ale žádnou šanci nevyužili a soupeř se později trefil z ojedinělého úniku. Mezi úspěšné střelce se zařadil Jakub Boček.

Situace před brankou Filipa Kuhna navíc byly postupem času stále častější. Za gólmanem Hattricku několikrát zvonila tyčka a další střely šly jen těsně mimo. Black Angels si proto klidně mohli vytvořit ještě vyšší náskok. Domácí hráči se však opět naladili na vyšší tempo a šest vteřin před koncem první třetiny vyrovnal Lukáš Jalový.

Pozdní branka dodala Hattricku sebevědomí i do prostředního dějství. Hned na jeho začátku unikl po křídle David Sládeček, který poslal míček do ideální pozice Luďku Ondráčkovi. Nejproduktivnější florbalista týmu sice po akci bolestivě upadl, ale ani to mu nepřekazilo radost z gólu. A ta byla ještě silnější, když mířil přesně při signalizované výhodě Martin Nagy. Pro něj šlo o padesátou trefu v superligové kariéře a Brno vedlo 3:1.

Zbytek druhé třetiny však zvládli lépe hosté, kteří vymazali manko ve skóre. Před poslední částí hry tak platila remíza a oba soupeři stále měli o co hrát. Nicméně závěrečné dějství opanoval Hattrick, protože se fantasticky rozstřílel. Dvakrát slavil Matěj Hronek, k němuž se přidali David Coufal a Nagy. Brňané díky sebevědomému výkonu uspěli jasně 7:3 a vyšplhali se dva body pod hranici play-off.

Obrovské poděkování patří výborným fanouškům, kterých se v hale Vodova sešlo 628! Hattrick se díky této výhře dostal1 do klidnější části tabulky.