Šestadvacetiletý hráč pražského Slavoje Vyšehrad přišel v létě do Líšně z hostování ve Viktorii Žižkov, která z druhé ligy sestoupila.

V přípravných zápasech se gólově neprosadil, o to víc ho potěšilo, když během pouhých sedmi minut v prvním poločase skolil hosty z Varnsdorfu parádním hattrickem.

„Po týdnu přípravy jsem si při tréninku zlomil prst na ruce a dostal jsem sádru až po loket. Proto jsem nemohl nějaký čas trénovat s mužstvem a hrát přípravné zápasy a následně jsem byl i při utkáních opatrný. Jsem proto rád, že jsem se včas střelecky chytil hned druhý soutěžní zápas, a ještě k tomu před skvělým domácím publikem. Musím i v tomto směru poděkovat svým spoluhráčům,“ rozplýval se v rozhovoru pro klubový web Pavel Vandas.

Ve druhé i třetí lize se mu vstřelení tří gólů za sebou nepodařilo, pouze v několika utkáních dal dvě branky. „Hattrick mě osobně potěšil, protože pomohl k jednoznačnému vítězství se silným soupeřem. Věděli jsme, že každý gól může rozhodovat a i fakt, že jsme žádný neobdrželi, v prvních dvou kolech, svědčí o skvělé defenzivě mužstva,“ pochvaloval si snajpr.

Ten si při první brance míč po skvělé přihrávce Marka Matochy dovedl až na malé vápno, kde na něj dorážel obránce, kterému šikovný útočník prostrčil míč se štěstím mezi nohama až do sítě.

„Už při přebírání gólové přihrávky jsem se soustředil na první dotek a věděl jsem, že mám dostatek času pro zakončení. Čekal jsem na vhodný okamžik, a proto jsem si mohl míč ještě jednou přistrčit. Obránce běžel z druhé strany a už tam byl pozdě, proto tam šel na dlouhou nohu a já to trefil pod ním. To, že jsem dal gól, svědčí o tom, že jsem to vyhodnotil správně,“ popsal první brankovou situaci Pavel Vandas.

Při druhém gólu si všiml vybíhajícího gólmana, kterého parádně přeloboval. „Když jsem viděl, že má míč na noze Šimon Šumbera, tak jsem šel už naslepo za obránce a míč mi ideálně skočil, k tomu byl brankář venku z brány, tak už jsem se soustředil na přesný lob, který skvěle zapadl pod břevno. Byla to akce, která přišla krátce po prvním gólu, takže jsem byl rád, že to vyšlo takto rychle,“ uvedl střelec.

Ten má v podzimní části sezony před sebou ještě třináct utkání a bude prý šťastný, když výkonem a góly přispěje k výhrám našeho týmu. „Přesný počet nastřílených branek bych říkat nechtěl, ale věřte mi, že si dávám vždy cíle vysoké. Přesto si to vysněné číslo nechám pro sebe a pevně věřím, že branek jako tým přidáme spoustu,“ dodal Pavel Vandas.