Lidé mohou přihlašovat stromy do dalšího ročníku populární ankety Strom roku. Zajímavé dřeviny ze svého okolí může navrhnout kdokoliv: jednotlivci, rodiny, sdružení, firmy, školy i obce. Jednoduchý online formulář je k dispozici na webových stránkách organizátora. Anketa bude uzavřena 19. května. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí akce David Kopecký.

Letos s důrazem na péči o vzrostlé stromy

„Díky proměněné nominaci mohou komunity nejen podpořit povědomí o zajímavém stromu s příběhem, zvýšit turismus ve své obci a regionu a vyhrát odborné ošetření nebo arboristickou péči na míru. Stříbrný a bronzový strom získají speciální ošetření kořenovou injektáží,“ uvedla  koordinátorka  z Nadace Partnerství Kateřina Bolečková.

Partneři odborných zásahů jsou firmy PROSTROM Bohemia a Groown

Letošní podtitul ankety se zaměřuje na význam a důležitost péče o vzrostlé stromy, proto se odborná porota zaměří také na příběh stromu a význam pro komunitu kolem něj. Deset nejzajímavějších stromů postoupí do letního online hlasování a jejich historii i krásu zachytí videospot od generálního partnera Ondrášovky.

„V minulém ročníku se velmi dařilo Nepomyšlské lípě, která se stala i ústřední hrdinkou našeho reklamního spotu a skončila na krásném druhém místě. Abychom veřejnost v péči o stromy ještě více podpořili, Ondrášovka během letošního hlasování věnuje finanční dar za každou korunu, kterou lidé na ošetření a péči o stromy věnují,“ dodala manažerka Ondrášovky Karolína Jendřejková.

Slavnostní vyhlášení vítězných stromů pak bude 22.10.2024 na Hvězdárně a planetáriu v Brně