Hračky pro ozařované děti jsou už připravené na klinice MOÚ

  • Foto

    MOÚ

Během úterního odpoledne předali organizátoři akce „Strom splněných přání“ hračky, které zakoupili návštěvníci hotelu Barceló Brno Palace pro léčené děti v Masarykově onkologickém ústavu. Informovala zpravodajský portál BRŇAN mluvčí Masarykova onkologického ústavu Zuzana Joukalová.

„Tento vánoční strom s přáními našich dětí byl umístěn v prosinci ve foyeru tohoto hotelu. Zájem o to, udělat dětem radost, byl takový, že jsme museli přání doplňovat. Celkem tedy děti napsaly na 50 přání. Chtěly, aby na Klinice radiační onkologie, kam se chodí ozařovat, měly například plyšové hračky, výtvarné potřeby, kočárky a hry, aby si mohly ukrátit chvíle čekání na ozařování,“ popsala Joukalová.

Klinika radiační onkologie je jedním ze dvou pracovišť v České republice, kde se děti ozařují, druhým pracovištěm je FN Motol. Ročně na kliniku dochází zhruba 50 dětí. Pro ně jsou na klinice u lineárních urychlovačů vybodávány dva dětské koutky, kde budou také hračky získané z prosincové akce k dispozici.

„Za organizaci Stromu splněných přání děkujeme Mgr. Alici Tobiášové, která má dlouholeté zkušenosti s charitativní činností a Strom splněných přání pořádala už potřetí, ovšem poprvé pro ozařované děti,“ uzavřela Joukalová.