Jak se vyhnout plánovaným dopravním uzavírkám a neskončit v kolonách? Pomůže mobilní aplikace

Brno chce propagovat web o uzavírkách a související aplikaci.

  • Foto

    redakce (MOŠ) ilustrační

Brněnský radní Petr Kratochvíl (ODS) chce v začátku stavební sezony dostat mezi Brňany informace o webu www.doprava-brno.cz. Podle něj jsou na něm nejlepší a aktuální informace o uzavírkách a dopravní situaci. Přesto nejde o příliš známý web. Lze si také nainstalovat příslušnou mobilní aplikaci, web spravují Brněnské komunikace, řekl dnes na tiskové konferenci.

"Jsou na něm informace o uzavírkách, o kolonách, nehodách i vytíženosti jednotlivých silnic. Dostupné jsou zde i kamerové snímky z tunelů," řekl Kratochvíl. Aplikaci zmínil i proto, že v letošním roce se v Brně opět očekává velké množství kompletních uzavírek či částečných omezení.

"Nelze však čekat okamžitý efekt, protože stavby plánované na letošek se připravují již několik let," uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Podle jejího náměstka Roberta Kerndla (ODS) chce město především lépe než v minulosti a včas informovat občany, s velkým předstihem především tam, kde se omezení dotkne parkovacích míst. "Chceme lidem dávat dopisy do schránek, na sloupech Technických sítí budou infotabule. Jednáme také se zástupci rádií, aby vysílala krátké spoty s informacemi a doporučenými objízdnými trasami," řekl Kerndl. S tiskovým a marketingovým oddělením spolupracuje právě na propagaci zmíněného webu a aplikace. "Budeme o něm informovat v periodikách, které vydává město, a chceme, aby to tak bylo i v městských částech. Použijeme všechny dostupné kanály," řekl Kerndl.

Mezi nejvýznamnější omezení letos bude patřit oprava mostu na mimoúrovňové křižovatce Kníničská, oprava mostu u Královopolského nádraží, oprava povrchu v Hnvěkovského, v ulici Otakara Ševčíka, na Cejlu. Kvůli výměně parovodů se uzavře Svitavské nábřeží, kvůli opravě kanalizace Bohunická a Lužánecká. Omezení se také dotkne Křižíkovy. Na Brňany bude mít vliv i oprava dálnice D1 mezi 190. a 194. kilometrem.