Elektronické dárkové poukazy na vstup do některého z celkem 14 zpřístupněných přírodních krasových podzemí v Čechách či na Moravě. A to včetně každoročně nejnavštěvovanějších jeskyní Punkevních v Moravském krasu, Koněpruských u Berouna a Bozkovských dolomitových v Podkrkonoší. Uplatnit poukazy lze i na oblíbenou zážitkovou trasu Po stopách Nagela ve Sloupsko-šošůvských jeskyních a od nové sezony také na připravované „Baterkové výšlapy kolem krytu“ či Dětské prohlídky v trochu jiné jeskyni Výpustek v Moravském krasu.

Více informací o jednotlivých jeskyních i rozcestník nákupu elektronických dárkových poukazů zájemci naleznou na webu administration.caves.cz/darkove-poukazy. Stačí si vybrat, do které ze 14 jeskyní v ČR své blízké za cestovatelským poznávacím zážitkem nasměrovat a zda jim na to „poslat“ 200, 300, 500 či 1000 korun, v případě Sloupsko-šošůvských jeskyní se zážitkovou trasou za 700 Kč kupon i v této ceně. Po zaplacení kartou následně do e-mailu dorazí dárkový poukaz, který je možné vytisknout a dopsat na něj například věnování. Poukaz, ale není nutné tisknout, uplatnit jej lze i elektronickou formou. Obdarovaný pak může poukaz využít buď při on-line nákupu eVstupenek do dané jeskyně (opsáním kódu), nebo předložit při platbě přímo v místě v pokladně jeskyně (vytištěný, nebo na displeji mobilu). Poukaz platí na vstupné, neplatí na nákup zboží. Při nižší ceně vstupenek se rozdíl nevrací, při vyšší je třeba rozdíl doplatit.

Možnost internetového nákupu eVstupenek, na některé předem vypsané vybrané prohlídky, byla v polovině letošního jara také novinkou tuzemských jeskyní, až do říjnového uzavření kvůli nouzovému
stavu. Některé jeskyně (Punkevní, Sloupsko-šošůvské, Výpustek, Bozkovské, Zbrašovské, Mladečské) sice po uvolnění od 3. prosince v omezeném režimu maximálně 9 lidí + průvodce znovu otevřely, ale zatím bez vypsaných eVstupenek na budoucí pevná data prohlídek. Není totiž jasné, jestli vláda nebude muset znovu zpřísnit protiepidemická opatření.

Pro informace o aktuálním dění nejen v tuzemském podzemí je dobré průběžně sledovat web SJ ČR www.caves.cz i sociální sítě facebook.com/jeskynecr a instagram.com/jeskynecr. Vlastní oficiální prezentace na facebooku má i všech 14 zpřístupněných jeskyní.