08. 02. 2023 Dnes má svátek Milada

Jako z klasické české komedie. Po Brně chodil falešný strážník s pražskou nášivkou

To tu ještě nebylo, povědomá uniforma, ale neznámá tvář. Po Brně chodil Severočech, který se vydával za brněnského strážníka. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.
vyst-fal-str

Foto:

MP Brno

Falešného strážníka odhalila hlídka brněnských strážníků v pátek, jen pár desítek metrů od hlavního nádraží. Mladík byl oblečený do žluté polokošile s reflexními prvky a označením „městská policie“. „Kromě toho, že v něm nepoznali žádného ze svých kolegů, postřehli na levém rameni modrou nášivku používanou městskou policií v Praze. Muž měl na hrudi dokonce i látkový služební odznak. Před strážníky se nejprve hájil tím, že v hlavním městě opravdu pracuje a před příjezdem do moravské metropole se nestihl převléct,“ popsal situaci Ghanem.

Brněnští strážníci se nedali a položili muži několik dotazů, nakonec se falešný ochránce města přiznal, že jako strážník zaměstnaný není. „Hlídka ho upozornila, že v uniformě po Brně dál chodit nemůže, a tak si pětadvacetiletý Severočech navzdory osmadvacetistupňovému horku oblékl bundu. Vzal na vědomí i informaci hlídky, že pokud by se znovu vydával za strážníka, mohla by mu uniformu odejmout. Mladíka teď čeká správní řízení a hrozí mu pokuta,“ uzavřel Ghanem.

 

 

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT