Jarní blok Autentických prohlídek nabídl v Brně neuvěřitelných 60 termínů, a kromě oblíbených námětů i řadu novinek. Letní cyklus začíná 22. června a do 31. srpna zve zájemce na 49 prohlídek. Vstupenky jsou již v předprodeji, informovala zpravodajský portál BRŇAN mluvčí TIC Brno Hana Bánovská.

Návštěvnost prohlídek města se zvyšuje

„Naše Autentické prohlídky jsou čím dál tím víc oblíbené a známé. Každý rok o tom svědčí zvyšující se návštěvnost i počet prohlídek. Většinou na nich potkáte Brňany, jejich témata totiž rozhodně necílí jen na turisty. Kapku zábavy či kontroverze vždy přidá fotka Romana France, se kterým spolupracujeme téměř od začátku, a který dokáže vždy vyhmátnout zajímavý brněnský motiv. Většinou prudce autentický,“ uvedla ředitelka TIC Brno Jana Janulíková.

Motivem originálních fotek je kopáč

Neobvyklé fotografie Romana France vyobrazením brněnských osobností vyzdvihují různé aspekty Brna – od kultury, přes sport až po běžného pracujícího člověka. Tentokrát vybral kopáčský fenomén z Brna. „Jmenuje se exoticky jako z nějakého dávného příběhu – Alin Huňka, nejlepší kopáč v Brně! Od 14 let se živí kopáním, letos mu bude 60. Za tu dobu podle mě vykopal tolik hlíny, že by z ní byl druhý kopec pod Špilberkem. A taky zničil na 100 lopat a krumpáčů. Kope v parném horku, v třeskutém mrazu, každý den. Kolem něj tančí desítky lopat, které svou vůlí ovládá,“ vysvětlil téma fotografie Roman Franc.

V nabídce jsou i běhy, cykloprohlídky a dětské trasy

Mezi klasickými pěšími trasami najdou zájemci i dvě cykloprohlídky, 4 running tours a 8 prohlídek pro děti. S profesionálními průvodci můžou vyrazit do města i do přírody a poznávat město takové, jaké ve skutečnosti je a jak ho mají rádi místní. „TIC Brno myslí i na ty, kterým letní horko není příjemné a nabízí několik termínů v interiéru nebo v pozdním odpoledni až večerních hodinách, kdy už je chladněji. Zchladit vás v parném létě může také procházka Kašny, fontány, vodotrysky,“ upřesnila Bánovská.

Nová publikace představuje brněnské kuriozity

I v letní sezoně se podle ní zájemci vydají po stopách nové publikace Českého rozhlasu Brno s názvem 100+24 brněnských kuriozit, absurdit a bizarností autorů Tomáše Kremra a Miloše Šenkýře. Knihu vydal Český rozhlas Brno jako symbolický dárek veřejnosti ke stému výročí vysílání z Brna. Dále navštívíme například tři zahrady tří slavných vil – Vily Tugendhat, Vily Löw-Beer a Arnoldovy vily, moravský Manchester, Šanghaj neboli Divišku či divokou přírodu Červeného kopce.

Seznam prohlídek najdou lidé na webu

Kompletní seznam rozmanitých témat autentických prohlídek najdou lidé na webu autenticke-prohlidky-brno.cz. Zakoupí tam i vstupenky nebo si pro ně mohou osobně přijít do infocenter na Radnické 8 a Panenské 1.