Na šesti zbývajících koncertech ale vystoupí také hudebníci z Evropy nebo studenti katedry jazzové interpretace brněnské akademie.

V neděli v Huse na provázku zahraje izraelské trio Shalosh a kvinteto francouzského akordeonisty Vincenta Peiraniho, který se naposledy představil osobitou nahrávkou Living Being.

"V Peiraniho skladbách mizí propast mezi komponovanou hudbou a improvizací, rozdíl mezi klasickou harmonií a jazzovými rytmy. Není to žádná imitace, je to originál, na kterém má každý zúčastněný svůj jedinečný podíl," popsal umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka.

Ve středu 18. dubna čeká posluchače v Sonocentru večer ve znamení jazzové kytary. Nejdříve zahraje trio Izraelce Gilada Hekselmana, po něm obsadí pódium nová kapela Američana Kurta Rosenwinkela. V neděli 22. dubna na stejném místě vystoupí americká zpěvačka Lori Williamsová a druhý koncert večera obstará sestava OZ Experience bubeníka Omara Hakima, která spojuje rock, jazz a improvizaci.

O tři dny později do Brna poprvé dorazí čtyřiasedmdesátiletý Kenny Barron, člen americké jazzové síně slávy. V Besedním domě bude mít sólový recitál.

Tečku za 17. ročníkem festivalu udělá Christian McBride Big Band. Kontrabasista McBride je vícenásobným držitelem ceny Grammy. "Můžeme čekat virtuózní výkony všech členů kapely, ale je jisté, že kapelník si show ukrást nenechá. Jeho kontrola nad nástrojem je téměř absolutní – vždyť při hře vypadá, jako by to byla ta nejjednodušší a nejpřirozenější věc na světě," uvedl Spilka.