Je to jediný dnes překonaný rekord v Jihomoravském kraji. ČTK to řekl Peter Hruška z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Největší zima byla v Tišnově, kde naměřili skoro minus 15 stupňů, rekord tam ale nepadl.

V Brně-Žabovřeskách padl rekord v pondělí i dnes. V pondělí tam meteorologové naměřili 11,6 stupně pod nulou, přičemž původní rekord z roku 2001 byl minus 10 stupňů.

Na jiných místech kraje teploty rekordy nepřekonávají, i když tam dnes byl větší mráz než v Brně-Žábovřeskách. Například v Tišnově dnes teploměr klesl na 14,7 stupně pod nulou, v Nemochovicích na minus 12,9, v Kuchařovicích na 12,7 pod nulou, ve Ždánicích na minus 12,5, v Ivanovicích na Hané na minus 12,3 a v Troubsku na minus 12,2 stupně Celsia.

Silný mráz zvýšil u lidí bez domova zájem o přespání v noclehárnách nebo o setrvání v nočních či denních centrech. Jsou například v Brně, Hodoníně nebo Blansku. Přestože je zájem velký, ještě se najdou volná místa. Jejich provozovatelé se snaží kapacitu ještě rozšiřovat.