Dvaatřicetiletý bek hned po vítězném utkání s Mladou Boleslaví odvezl rodinu do Zvolena a hlásil se v Bratislavě na kempu slovenské hokejové reprezentace.

„Musel jsem absolvovat čtyři negativní testy, abych mohl odcestovat do Pekingu. Letěli jsme dvě hodiny do Turecka, přes Istanbul a odtud poté přesun asi přes osm hodin do Číny. Všechno výborné, bez žádných problémů. Letadlo bylo prakticky prázdné, měli jsme prakticky jen pro sebe,“ popsal hokejista na klubovém webu cestu do dějiště olympiády.

 A byl prý hodně nervózní, aby prošel testy na covid. S těmi měl problémy jeho spoluhráč z Komety Michal Krištof. „Byl negativní, pak pozitivní, pořád se to střídalo. Nakonec to dobře dopadlo a jsme všichni v pohodě,“ uvedl Marek Ďaloga.

Přiznal také, že si zatím zvyká na sedmihodinový časový posun. „Je to lepší a lepší, pomáhají nám k tomu tréninky a program, který tady máme,“ hlásí z Číny bek Brňanů.

Slovenští hokejisté jsou v olympijské vesnici uzavření v bublině v parádním prostředí. „Není si tak na co stěžovat, akorát jídlo je pořád stejné. Není špatné, jíst se to dá, v tomto směru je to zatím dobré, ale nevím, co budeme říkat za týden,“ usmíval se Ďaloga.

Ten se na úterním tréninku lehce zranil, když si natáhl tříslo při souboji se spoluhráčem. Není tak jisté, zda se objeví na soupisce Slováků, kteří prohráli tréninkový zápas s Německem, na první čtvrteční zápas s Finy. V předpokládané sestavě na webu slovenského hokeje se zatím neobjevil. Ve třetím útoku by ale proti týmu Suomi měl nastoupit jeho spoluhráč z Komety Michal Krištof.

Hokejisté se také v Pekingu srovnávají s úzkým kluzištěm, které je podobné spíše ledovým plochám v kanadsko-americké NHL. „Člověk si na to musí zvyknout, na nic nemáte čas. Chce to rychle rozehrávat a hrát co nejjednodušší hokej,“ uvedl bek Brňanů.

Slovenští reprezentanti se také podle něj potkávají s českými hokejisty, kteří v úvodním duelu olympiády podlehli ostudně Dánům 1:2. „Ano, kluky pořád vidíme, jsme blízko sebe. Potkáváme se společně, když chodíme na snídaně, oběd nebo večeři,“ dodal Marek Ďaloga.