Zápasem 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s Vyškovem načíná zatím třetí Líšeň druhou polovinu soutěže a končí podzimní část. A má hostům co oplácet.

V létě na drnovickém stadionu, kde našel druholigový nováček azyl, ztratili brněnští fotbalisté vítězství v závěru, kdy do Veselého sítě hlavičkoval Fofana. Vedli přitom od 32. minuty gólem Lutonského.

Líšeň zatím hraje o špici tabulky, v posledním zápase prohrála v Praze s béčkem Sparty o gól, i když měla šance na vyrovnání a mohla si ze Strahova odvézt aspoň bod.

Vyškov je na druhém pólu tabulky, když vyhrál až v 6. kole, kdy doma rozdrtil Prostějov 4:0. V posledním utkání v 15. kole však v Drnovicích prohrál s Třincem 1:4. Zatím nasbíral 17 bodů, čímž pod sebou nechal čtyři celky.A vyškovský trenér Jan Trousil má před sobotním zápasem vrásky na čele, protože mu několik klíčových hráčů, kteří jsou zranění nebo nemocní. Je tedy možné, že do Brna přijedou hosté v hodně pozměněné sestavě.

„Uvidíme, jak na tom budeme zdravotně. Je otázkou, jak na tom bude Michal Klesa, jenž tři týdny netrénoval a teď do zápasu šel, protože jsme další hráče neměli. Uvidíme, co výsledky Davida Jambora z rezonance a jestli bude připraven Němeček. Ale ten i kdyby se vrátil, je tři neděle doma a nemocný, takže nepočítám s tím, že jakmile nastoupí, bude v původní fazóně,“ uvedl na klubovém webu Trousil.

Podle něj se jeho svěřenci nemůžou sejít v sestavě, v níž hráli zhruba mezi šestým a třináctým kolem, kdy se týmu vcelku dařilo včetně střílení gólů. „Výpadky v kádru máme obrovské a zkoušíme najít složení, jež by nám vyhovovalo,“ upřesnil kouč Vyškova.

Problémy se podle něj projevily právě v utkání s Třincem. Z předchozího utkání v Jihlavě, které Vyškov prohrál 1:0, nemohl trenér postavit čtyři hráče, kteří byli v základu. „Víme, že je pro nás ideálnější, když duel rozjíždí na hrotu jiný útočník, aby připravil pozici pro střídajícího Pavla Simra. Tuto možnost jsme ale tentokrát neměli,“ dodal Jan Trousil.

Jihomoravské derby se hraje na stadionu v Kučerově ulici v brněnské Líšni v sobotu od 13.30 hodin a jako hlavní rozhodčí ho bude soudcovat Ondřej Cieslar.