Jihomoravské inovační centrum (JIC), které podporuje startupové podnikání, vytvořilo rozvojový program Empower. Cílem je podpořit mladé ženy, aby získaly sebevědomí a schopnosti a začaly podnikat. V posledních letech totiž získalo investici jen 12 startupů, které založily ženy, muži přitom založili takových startupů zhruba 350, uvedl mluvčí JIC Martin Gillár.

Studentky se mohou do programu přihlásit do 18. února

Program je určený především pro studentky magisterských a doktorských oborů na brněnských univerzitách, přihlásit se mohou do 18. února. Je rozdělený do šesti bloků a potrvá od 7. března tři měsíce. „Ten nepoměr mezi muži a ženami při zakládání startupů je obrovský. Chceme dát holkám větší šanci uspět. Víme, že mají vzdělání v oboru i chuť se do něčeho vlastního pustit. My jim poskytneme bezpečný prostor, kde získají podnikatelské základy a také víru v sebe sama,“ uvedla Veronika Chválková, která má rozvojový program na starosti.

Chceme mladé ženy inspirovat, říká Chválková

Program má pomoct ženám hledat vlastní vizi, definovat si vlastní silné stránky a talent. Zároveň si ověří podnikatelský nápad, schopnost prezentace, vyzkouší si byznysové vyjednávání. Každý blok programu bude zaměřený na jiné téma, v části programu budou přítomni hosté převážně z podnikatelského prostředí. „Chceme mladé dívky inspirovat a představit jim ženy, kterým se ve světě podnikání podařilo uspět,“ uvedla Chválková.

Mezi hosty jsou podnikatelky, manažerky nebo vědkyně

Jedním z hostů bude například spoluzakladatelka startupu Sygic Travel Barbora Nevosádová, ředitelka firmy IN-EKO Eva Komárková, blogerka a spoluzakladatelka Kvítek v bytě Veronika Ježková, novinářka Klára Kubíčková, lektorka Jana Hřebecká, psycholožka Beáta Holá nebo vědkyně Julie Dobrovolná, jejíž firma Entrant prošla inkubátorem Evropské kosmické agentury. Zájemkyně za účast v programu zaplatí 1000 korun.