fbpx
24. 03. 2023 Dnes má svátek Gabriel

Jihomoravské nemocnice mají pokyn zdarma ošetřit uprchlíky z Ukrajiny

il-pix

Foto:

ilustrační (Pixabay)

Nemocnice zřizované Jihomoravským krajem mají pokyn k bezplatnému ošetření lidí z Ukrajiny, kteří prchají ze země kvůli válce s Ruskem. Na dotaz ČTK to řekl hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL). Kraj zřizuje devět nemocnic, a to například ve Znojmě, Břeclavi nebo Kyjově. Mluvčí znojemské nemocnice Petra Veselá ČTK řekla, že uprchlíky, kteří zatím nemají zdravotní pojištění, ošetří nemocnice bezplatně. Věc pak bude řešit s krajem jako zřizovatelem.

Největší krajem zřizovanou nemocnicí je znojemská. "V koordinaci s naším zřizovatelem bezplatně ošetřujeme v naší nemocnici všechny Ukrajince bez ohledu na to, zda mají víza, či nikoliv," uvedla mluvčí nemocnice Petra Veselá.

S vízem souvisí i zdravotní pojištění. Ukrajinci se mohou zaregistrovat, zařídit si víza a s tím i zdravotní pojištění na výstavišti v Brně, kde dnes otevřelo asistenční centrum. Grolich však uvedl, že zdravotnická péče je pro všechny bez ohledu na víza.

Rusko vojensky napadlo Ukrajinu ve čtvrtek. Boje dnes pokračují sedmým dnem, vyžádaly si mnoho obětí. Z Ukrajiny už prchly stovky tisíc lidí.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT