fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

Jihomoravský kraj zrekonstruuje čtyři silnice asi za 83 milionů

ihomoravský kraj zrekonstruuje asi za 83 milionů korun čtyři úseky silnic nižších tříd. Práce by měly začít letos, část skončí do konce roku, některé se protáhnou do příštího roku.
bez-nazvu-1

Foto:

ilustrační, moravanyubrna.cz

Náměstek hejtmana Roman Hanák (ČSSD) novinářům řekl, že se rekonstrukce týkají silnic mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví, dále mezi Šaraticemi a Milešovicemi, úseku z Újezdu u Brna do obce Otnice a také vzniku okružní křižovatky v Moravanech u Brna. 

Investiční záměry na svém jednání potvrdili radní kraje. Mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví se práce dotknou dvou úseků silnice číslo II/45. "Odfrézujeme staré asfaltové nátěry, vyrovnáme nerovnosti a položíme nové ložní a obrusné vrstvy. Zřídíme krajnice a upravíme stávající sjezdy a odvodnění," uvedl Hanák. Stavba za 24 milionů korun by mohla začít v září a skončit v červnu příštího roku.

Na 27 milionů vyjde rekonstrukce silnice číslo II/418 od konce Újezdu u Brna přes křižovatku se silnicí číslo III/4166 až po začátek obce Otnice. Uskutečnit by se měla od září do června příštího roku. Kromě vyrovnání nerovností a položení nového krytu se komunikace rozšíří na 6,5 metru.

V srpnu by měla začít rekonstrukce čtyř kilometrů silnice III/4165 mezi Šaraticemi a Milešovicemi. Hotová by měla být v září. "Silnice je hojně zaplátovaná a hrbolatá. Zesílíme proto stávající kryt a položíme nové obrusné vrstvy," dodal Hanák.

V Moravanech v místě křížení silnice III/15275 s ulicí Žitnou a Bohunickou cestou vznikne okružní křižovatka. Práce za 24 milionů by měly začít v září a skončit v červnu příštího roku.

Jihomoravský kraj spravuje skoro 4000 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Ročně na jejich opravy dává stovky milionů z rozpočtu, od státu i z Evropské unie.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT