Jihomoravští hasiči se v posledních dnech nezastaví, nejčastěji vyjíždí k následkům bouřek

  • Foto

    HZS JmK

Více jak čtyřicetkrát vyjížděli jihomoravští hasiči jen během čtvrtka, společným jmenovatelem výjezdů byly bouřky. Nejčastěji čerpali zatopené prostory a odstraňovali popadané větve a stromy.

„Od patnácté do dvacáté hodiny vyjížděly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů k necelým dvaceti případům čerpaní vody. Do Oslavan na Ivančicku byli hasiči povolání k čerpání na celkem pět míst. Průzkumem však zjistili, že voda samovolně odtekla a není zapotřebí nasadit čerpadla, nýbrž košťata k vymetení zbývající vody a nečistot,“ uvedl ve zprávě mluvčí hasičů Filip Venclovský.

Ve stejném časovém úseku vyjížděli hasiči v osmnácti případech odstraňovat ulomené větve a popadané stromy. V Benešově na Blanensku se pravděpodobně po zásahu blesku rozlomil asi třicet metrů vysoký strom, jehož zbytky ohrožovaly nedalekou stavbu. Hasiči rozlomený strom pokáceli.

Meteorologové předpokládají, že se situace v následujících dnech může opakovat. Víkend má být deštivý a v pátečních večerních hodinách mohou přijít silné bouřky.

ÚZEMNÍ ODBOR

POČET ZÁSAHŮ

BLANSKO

9

BRNO – MĚSTO

6

BRNO - VENKOV

24

VYŠKOV

3

ZNOJMO

4

Zdroj: HZS Jmk