fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Jihomoravští záchranáři evidují desítky případů lidí po pádech na náledí

Foto:

foto: redakce (archiv)

Záchranáři v Jihomoravském kraji řeší v posledních dnech desítky případů úrazů po pádu na náledí. Jen během pondělí záchranáři ošetřili desítku lidí, řekla jejich mluvčí Michaela Bothová. Velkou část tvoří senioři. Mezi zranění patří zlomeniny, vykloubeniny a pohmožděniny.

V Jihomoravském kraji se objevila sněhová vánice minulý týden ve středu. Od té doby sněžilo několikrát a sníh se stále drží. Teploty se mnohdy pohybují pod nulou. „Od minulého týdne, kdy začal ve větší míře padat sníh a objevily se teploty pod nulou a vzniklo náledí, máme desítky výjezdů v souvislosti s počasím. Jsou to výjezdy po celém kraji, v pondělí hlavně v Brně a také na Břeclavsku. Zatím nebylo nic vážného, ale i to se může stát,“ varovala Bothová.

V péči záchranářů skončil například senior, který v Brně v lokalitě Lesná upadl na náledí. „Poranil si hlavu. Po ošetření jsme ho předali do další péče,“ popsala Bothová. Senioři tvoří velkou část zraněných, pády se ale podle mluvčí nevyhýbají ani lidem v produktivním věku nebo mladistvým.

Záchranáři proto radí především starším lidem, aby v tomto počasí zbytečně nevycházeli ven. „Počasí nelze podceňovat. Pokud už musejí v takovém počasí ven, bylo by dobré mít doprovod, nebo se pohybovat po posypaných plochách nebo se přidržovat zábradlí. Opatrnost je na místě,“ zdůraznila Bothová.

Líbí se mi

2
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT