Krajská centrála cestovního ruchu chystá pro turisty MojaKartu, která představuje balík výhod pro zpříjemnění pobytu na jižní Moravě. Do spolupráce se díky ní pustily turistické cíle a nabídka ubytovatelů. Návštěvníkům umožní poznávat výhodně památky a dopřát si zážitky napříč krajem. Karta bude k dispozici pro každého, kdo se u partnerských ubytovatelů zdrží alespoň dvě noci, sdělila zpravodajskému portálu BRŇAN ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Martina Grůzová.

Chtějí motivovat turisty k návštěvě kraje i mimo sezónu

Po vzoru dobré praxe ze zahraničí či některých turistických oblastí v tuzemsku se centrála rozhodla rozehrát karetní partii také v Jihomoravském kraji. „MojaKarta je naše eso v rukávu. Návštěvníkům jižní Moravy zajistí dokonalý mix zážitků, poznávání a odpočinku. Cílem karty je jednak motivace k návštěvě mimo hlavní sezónu a také prodloužení pobytu, který je u nás jeden z nejkratších v rámci České republiky,“ uvedla Martina Grůzová.

Karta zajistí výhodné vstupy do řady cílů

MojaKarta propojuje méně známé turistické cíle s největšími taháky regionu a nabízí návštěvníkovi skutečně pestrou paletu srdcových trumfů. Výhodné vstupy zajistí například do Aqualandu Moravia, do bylinkového ráje Sonnentor, do zábavního parku Permonium nebo do jeskyně Balcarka v Moravského krasu. „Propojení regionálních turistických cílů je samo o sobě skvělým nápadem. A bylo také hlavním důvodem, proč jsme se zapojili i my,“ řekl marketingový manažer Aqualandu Moravia Tomáš Svoboda.

Nástroj podporuje i hejtman

Jižní Moravu turisté vyhledávají skrze vinice, zámky, muzea, jeskyně, ale i skvělé restaurace nebo lidové tradice. Přesto, že jde o nejnavštěvovanější kraj po Praze, lidé zde tráví nejméně času, a to chce Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava změnit. Nástroj MojaKarty podporuje také kraj v čele s hejtmanem Janem Grolichem (KDU-ČSL).

Lákají turisty na delší pobyty

„Chceme podpořit turisty, aby u nás zůstali o něco déle než teď. Jižní Morava se nedá jenom proletět. Abyste ji opravdu poznali, musíte si na to udělat čas. Právě v těch méně objevených částech kraje najdete často ty nejautentičtější zážitky.  Každá noc strávená navíc přitom pomůže lidem, kteří v těch nejkrásnějších místech žijí a pracují. Díky za to,“ uvedl Grolich.

Kartu spustí v dubnu

Výhody MojaKarty mohou turisté využívat od dubna. „V tuto chvíli máme vyladěný systém a pokračujeme v přidávání nových partnerů. Ti u nás mají dveře otevřené. Stačí se přihlásit přes webový formulář. Druhou možností je oslovit oblastní destinační managementy v jednotlivých turistických oblastech a navázat spolupráci tam,“ doplnila Halka Horká z krajské cestovní centrály, která je za fungování karty zodpovědná.

MojaKarta je kompletně virtuální

Návštěvníci mířící na jižní Moravu si ji založí prostřednictvím registrace na webových stránkách. Poté, co jim kartu ubytovatel ze smluvních ubytovacích zařízení aktivuje při check-in, mohou okamžitě uplatňovat výhody prostřednictvím QR kódu v mobilním telefonu. Veškeré informace k fungování karty či seznam výhod u zapojených partnerů jsou k dispozici na stránkách www.mojakarta.cz.